Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi jövedelem - adóbevallás?

Külföldi jövedelem - adóbevallás?

Figyelt kérdés

2011-ben csak Ausztriában dolgoztam - tehát csak onnan származik jövedelmem. Jogosult vagyok onnan adó-visszaigénylésre, de ehhez Ausztriában be kell nyújtanom egy dokumentumot, amely tisztázza, hogy Magyarországon mennyi jövedelemre tettem szert (0-ra). Ha itthon nem volt semmi jövedelmem, akkor is kell adóbevallást idehaza benyújtanom? Ha meg nem, akkor hogyan tudok bármit is az osztrákok fele rendezni?


Egyébként tisztában vagyok vele, hogy az osztrákoknál már lezárták az adóbevallást, de 5 éven belül vissza lehet még igényelni.


Lehet, hogy hülye kérdés, de mivel korábban nem volt dolgom az APEH-hal, ezért nehezen igazodok el rajta.



2012. máj. 15. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor is kell adóbevallás, ha nincs jövedelmed.
2012. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyenlőre eddig jutottam:


Kell bevallás, de nem a 0-ás, hanem a 1153-as. Elméletileg a 196-os sorban kell feltüntetnem a külföldről szerzett jövedelmemet bruttóban, forintban, az aznapi aktuális MNB középárfolyamon.

2012. máj. 15. 14:28
 3/6 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy a 1153-ast kell kitöltenem?
2012. máj. 15. 18:43
 4/6 A kérdező kommentje:
No, holnap átugrok egy könyvelőhöz. Megcsináltam, de bizonytalan vagyok benne. Majd leírom, hogy mire jutottam, hátha más is okulhat belőle.
2012. máj. 16. 13:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos, mert magánszemély vagy tehát 53-as nyomtatvány kell, 2011-es évre :)
2012. máj. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Alaphelyzet: nem közvetítőcégen keresztül mentem ki, külföldön munkavállalóként dolgoztam, ott fizettem adót.


Eredmény: 196-os sor kitöltve - a kettős adózást kizáró egyezmény alapján, belföldön az adózás alól mentesített jövedelem.

Átutalás (megkapás) időpontját vettem alapul, megnéztem az aznapi MNB középárfolyamot, és a bruttó összeget összeszoroztam az aznapi középárfolyammal. Ezt elvégeztem az összes hónaponként, majd végül összeadtam az egészet. Ez az összeg került be a 196-os sorba.


Ugyanez az összeg bekerült a 20-as sorba is - az adóbevallásban bevallott 2011. évi összes jövedelem sorába. Mivel más jövedelmem nem volt, ezért a két pont összege megegyezik.


Az 1. pontba beírtam egy 0-át, amit aztán a program máshová is szétdobált.


Érdemes az ÁNYK nevű programot letölteni, frissíteni, és azzal dolgozni. Ha nagyon nagy hülyeséget írunk be, akkor kitörli, vagy ha egy rublikába beírunk egy összeget, akkor azt automatikusan elhelyezi a összes többi érintett helyre.


A 13-as sor szerintem nálam akkor játszana, ha belföldi munkáltatón keresztül külföldön adózott jövedelmem lett volna. Vagy valami ilyesmi.

2012. máj. 17. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!