Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Öröklési szerződéssel örökölte...

Denso kérdése:

Öröklési szerződéssel örököltem egy ingatlant. Elhunyt a hozzátartozóm, ha el akarom adni muszáj a nevemre íratni előtte? Milyen költséggel jár ez?

Figyelt kérdés

#átírás #illeték #öröklési adó
2012. máj. 16. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy egy dolgot úgy el tudsz adni, hogy jogilag nincs a tulajdonodba. Szóval szerintem igen, muszáj a nevedre iratnod.


Nem tudom, hogy milyen szerződésről van konkrétan szó. Az előírásokat figyelembe véve jogilag érvényes-e. Ha igen, akkor a Földhivatali nyilvántartásban kell átvezettetni ezt a dolgot, hogy a nevedre írják az örökölt ingatlant. Ennek a költsége úgy 6-8 ezer forint körül van ingatlanonként.

Ha örököltél, arról az adóhivatalnak is tudnia kell, mert ha örökösödési illetékköteles az ügylet, akkor ki fogják vetni rá az illetéket, ha nem az, akkor pedig a határozatban ezt is közlik Veled.


Én felkeresnék egy hivatalos emberkét (mondjuk ügyvéd), és ecsetelném neki a dolgokat, vinném a szerződést, ő mégiscsak jogi szakember.

2012. máj. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az örökösödési illeték már megszűnt. Nem? Meg amúgy sem tájékoztatom az apehot :)

Egy ügyvédet megkérdezek mindenképp. Azért köszönöm!

2012. máj. 17. 00:34
 3/5 anonim ***** válasza:
A NAV-ot kihagyni úgy sem tudod, mert a szerződés egy példánya neki megy! De a nevedre kell iratnod, 15 mill. alatt nincs illeték !
2012. máj. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi
2012. máj. 18. 00:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Az örökösödési illeték nem szűnt meg! Ezen a napon is létező illetékfajta.


Az egyenesági rokonok közötti öröklés mentes az illeték alól 20 vagy 25 millió értékű örökségig, más rokonok közötti illetékköteles!

2012. máj. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!