Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ügyfélkapu használat?

Ügyfélkapu használat?

Figyelt kérdés

Üdv,

Az egyik barátom rokona könyvelő,ő csinálja az adóbevallásom.

Ma beszéltem vele,h mikor lesz kész,mert ugye lassan itt a határidő a feladásnak,de azt mondta,h elküldi ügyfélkapun.

Utána olvastam,de nem igazán tiszta,h mi is ez.

Tehát ha Ő regisztrál egy ilyen ügyfélkaput,akkor ott elküldi az én bevallásom,de az h lesz hiteles?

mert ugye alá kell írni,plusz kell egy saját példány is,amit meg kell őrizni.

A kérdésem az lenne,h ezt akkor meg tudja így csinálni,tehát h elküldi ügyfélkapun az én bevallásom,vagy legyek erélyes és ripakodjak rá,h márpedig ez így nem jó,csinálja papírra,nehogy később ebből problémám legyen.



2012. máj. 16. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ügyfélkapun keresztül csak akkor tudja a Te adóbevallásodat elküldeni az aláírásod nélkül, ha Neked is van ügyfélkapud, amihez tudja a belépő kódot, vagy nem adod ki neki a belépőkódodat, de egy formanyomtatványon az adóhatóság felé meghatalmazottként bejelentetted Őt, hogy az adóbevallásaidat a nevedben benyújthatja a saját ügyfélkapuján keresztül.


Ügyfélkapu nyitását az okmányirodán keresztül lehet intézni. Az magánszemélynek személyesen kell elmennie, vinnie a személyi igazolványát, a lakcímkártyáját, valamint egy e-mail címet, amire az ügyfélkapus rendszer az okmányiroda regisztrációt követően elküld egy egyszeri belépőkódot az ügyfélkapuhoz. Ezek után aktíválni kell ezt a regisztrációt, majd utána az ügyfélkapun keresztül az illető a saját adóval, tb-vel, stb. kapcsolatos dolgait meg tudja nézni, le tudja kérni, bevallásokat tud benyújtani aláírás nélkül, hivatalos ügyeket tud intézni a különböző hivatalos szervek internetes portálján keresztül.

Ha Te a belépőkódodat bárkinek megadod, akkor ő a Te személyes dolgaidat ennek birtokában bármikor meg tudja nézni, a nevedben (akár a tudtod nélkül is!) bevallásokat adhat be, hivatalos ügyeket intézhet úgy, mintha Te tetted volna meg.


Viszont, ha azt akarod, hogy ne tudjon belépni senki a személyes oldaladra, de például a bevallásodat adja be helyetted, akkor ahhoz az adóhivatalnál kell bejelenteni azt az illetőt, mint meghatalmazott. Ez is személyesen működik csak. Ha regisztrálták, mint meghatalmazottat, akkor már beadhatja a Te adataiddal kitöltött adóbevallást is, de csakis a saját ügyfélkapuján keresztül. A rendszer látja, hogy nem Pista ügyfélkapuján keresztül jött a Pista bevallása, leellenőrzi, hogy Gizinek van-e jogosultsága Pista helyett benyújtani a bevallását (van-e meghatalmazása rá), és ha van, akkor a rendszer elfogadja a bevallást Gizitől is. Ha nincs meghatalmazás, akkor nem fogadja el, és olyan, mintha nem is adott volna le Pista bevallást.


Még egy lehetőség van. Ha azon a számítógépen, amelyen az internetes kitöltőprogrammal elkészített bevallást megcsinálta Gizi, bejelöli feladásra, átülsz Te helyette a géphez, és bemész a saját ügyfélkapudon, ahol a bejelölt bevallást feladásra elindítod. Így Gizi nem tudja meg a kódod, nem lát bele a személyes dolgaidba, megcsinálta a bevallásod, de Te adtad fel az ügyfélkapudon keresztül, és a rendszer ezt úgy észleli, hogy Pista beadta a saját ügyfélkapuján a bevallást. Az már más dolog, hogy magát a nyomtatványt Gizi töltötte ki.


Nem tudom, hogy érthető voltam-e.

2012. máj. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elejét lehet, hogy kicsit félreérthetően írtam le. Nem mindenkinek kell ügyfélkapu. De ha az adózónak nincs, akkor az adóbevallást elkészítő könyvelő csak a saját ügyfélkapuján keresztül tudja leadni az adózó bevallását, ahhoz pedig mindenféleképpen kell az adóhatósági meghatalmazás az adózó részéről, hogy Ő ezt megtehesse, egyébként a rendszer nem fogadja be a bevallást.


De ha mindkettőnek van ügyfélkapuja, akkor az előzőleg leírtak úgy működnek, ahogy leírtam.

2012. máj. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm!
2012. máj. 20. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!