Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen nyomtatványokat kell...

Milyen nyomtatványokat kell kitöltenem?

Figyelt kérdés

Iskolaszövetkezetnél dolgoztam és adtak egy papírt, amin rajta van:

a munkaviszonyból származó bérjövedelem érdekképviselet tagdíj nélük

az dóelőleg megállapításánál figyelembe vett jövedelembe és adóalap

levont adóelőleg

az éves jövedelembe beszámítandó összeg

az adóelőleg megállapításáná figyelembe vet adójóváírás

adójóváírásra jogosító jogosultsági hónapok száma


Miylen nyomtatványokat kell kitöltenem, hogy legegyszerűbben kész legyek vele? Kértem az apechben ilyen postára adható adóbevvallás készletet. Nem nagyon tudom mit kéne csinálni vele.. Elvileg lett volna akivel megcsinálom, de kiderült, hogy mégse és most pácban vagyok..



2012. máj. 18. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:

A nav.gov.hu oldalról letöltöd az adóbevallási nyomtatványt (a letölthető nyomtatványok özül kiválasztod a 1153-at, előbb letöltöd az ÁNYK-t, azután a 1153, azután a 1153 aktív súgója)

Megnyitod az ÁNYKt, kiválasztod a 1153-at, bejelölöd a 3-as (csökkentett adattartalmú)

A főlapon kitöltöd az adataid.

Beírod a bruttó béred, az adójóváírásra jogosító hónapok számát, ha volt adólevonásod akkor azt is.

A program mindent kiszámol neked.

Leellenőrzöd (felül a kis piros pipa)

Vagy kinyomtatod, vagy átmásolod a bevallási csomagban található nyomtatványra.

Feladod postán (legkésőbb hétfőn éjfélig)

2012. máj. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Rengeteg könyvelő hirdeti ilyenkor magát, keress egyet.


Vagy nézd meg ezt: http://www.youtube.com/watch?v=JcSBRuZ2tkY

2012. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy kis utánajárás után találtam youtubon jó kis videót és azzal sikerült kitöltenem ahogy az első mondta! Még1x köszönöm!
2012. máj. 18. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!