Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ügyfélkapuval hogy kell...

Ügyfélkapuval hogy kell beküldeni az adóbevallást?

Figyelt kérdés
Kitölteni már kitöltöttem, csak azt em tudom, hogy a főlap F részébe mit írjak? Aláírás nem kell? Város dátum stb..? Mellesleg ha megváltozott a személyim száma azt az ügyfélkapu tudja? Lényeges egyáltalán?
2012. máj. 19. 12:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Még1 kérdés. Azt a papírt amit a munkáltatótól kaptam, amin rajtavan a keresetem meg stb.. azzal mi legyen? Nem kell elküldeni?
2012. máj. 19. 12:35
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell elküldeni semmilyen igazolást, csak meg kell őrizni még öt évig.

Ügyfélkapun keresztül nehéz is lenne.


Ha regisztrálva vagy ügyfélkapun, akkor az ABEVJava programon keresztül is beküldheted (a Kapcsolat az ügyfélkapuval menün keresztül), illetve az ügyfélkapun is van olyan opció, hogy dokumentum feltöltése. (Akkor a programból kiválasztod, hogy Dokumentum megjelölése beküldésre, majd egy .kr kiterhesztésű állományt kell feltölteni, amit a program az eBekuldes/KR/bekuldendo mappában hoz létre.)


Elektronikus beküldés esetén a keltezést ki kell tölteni, az aláírást pedig az Ügyfélkapun keresztüli küldés jelenti.


Személyi igazolvány számának nincs jelentősége, mert fel sem kell tüntetni.

2012. máj. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. máj. 19. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!