Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy egyéni vállalkozó adhat...

Egy egyéni vállalkozó adhat beiskolázási támogatást a dolgozójának? Neki ebből származik-e valamilyen hátránya vagy le tudja írni adóban?

Figyelt kérdés
Csak annyit tudok hogy 25% az adó, de azt kinek kell fizetni? Rá terhelik a dolgozóra? Aki tudja, kérem írja le pontosan, hogy van ez, mert sajnos nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal.Köszönöm.

2012. máj. 21. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem adhat, mivel a munkavállalója szempontjából munkáltatónak minősül, és a rendelet ebből nem zárja ki.

A többit hirtelen nem tudom, de holnapra megnézem.

2012. máj. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az iskolakezdési támogatás terhe, amelyet a munkáltatónak kell állnia az adott béren kívüli juttatás értékének 1,19-szerese után: 16 % személyi jövedelemadó (SZJA) , valamint 10 % egészségügyi hozzájárulás (EHO). Az iskolakezdési támogatás béren kívüli juttatásnak minősül gyermekenként, tanulónként a minimálbér 30 %-át meg nem haladó mértékben.

Ekkor vonatkozik rá a fenti fizetnivaló.


Tehát egy 20 ezer forintos iskolakezdési támogatás után a munkáltató fizetnivalója: (20.000,- x 1,19) x 27 % SZJA, valamint (20.000,- x 1,19) x 10 % EHO.

2012. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Őszintén szólva nem pontos most sem ( nem vagyok könyvelő), de köszönöm hogy segíteni próbáltál.
2012. máj. 28. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!