Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A cégem csinálta az adóbevallá...

A cégem csinálta az adóbevallásomat. Most kaptam egy 11M29M m. személyenkénti összesítőt a személyi jöv. Adómról lapot, ahol az utolsó tétel ez: visszaigényelhető adó, adóelőleg: és egy szép summa. Meg fogom kapni ezt az összegeti?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Törvény szerint a munkáltató fizeti ilyenkor a következő bérszámfejtéssel egyidőben. Azért beszélj a főnököddel, lehet, hogy ha tényleg nagyon nagy összeg, esetleg 2-3 hóra elosztva, részletekben fizeti ki.
2012. máj. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Részletfizetésre hivatalosan nincs lehetőség. A munkáltató köteles a következő bérfizetéskor rendezni a visszajáró adóelőleget. Befizetendő adó esetén lehetséges az, hogy nem tudja egyszerre levonni a dolgozó béréből, akkor van megszabva, hogy hány hónapon keresztül köteles akkor részletekben megtenni ezt. Ha akkor sem tudja teljesen levonni, akkor az adóhatóságnak jelenteni kell, aki majd intézkedés a "behajtás" felől.
2012. máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én meg azt hittem, hogy az APEH adja vissza, de akkor nyesem a főnökömnél.
2012. máj. 23. 10:56
 4/4 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy ha a munkáltató készíti el hivatalosan a dolgozó adóbevallását, akkor Ő is köteles rendezni az adókülönbözetet a következő bérfizetéskor. Levonás, visszafizetés. Ha nem Ő készíti el, tehát a dolgozó "önadózó" lesz, akkor az adóhatósággal kell rendezni a különbözeteket. Bevallás alapján visszautal, vagy befizetni kell neki.
2012. máj. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!