Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi időn belül küldi ki az...

Mennyi időn belül küldi ki az Apeh az adóvisszatérítést?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 30napon belül kell nekik, de akik már megkapták, azok hány napra rá kapták meg a bevallás leadásától számítva?
2012. máj. 23. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Tényleg csak annyit lehet erre válaszolni sajnos, hogy 30 napon belül kell nekik, a beadástól számítottan.

Egyrészt nem mindegy, mikor adtad be, mert ha hétfő éjfél előtt egy perccel (sarkított példa!), akkor nyilván több idő lesz, mivel milliószámra zúdul be hozzájuk egyszerre csomó bevallás, amit fel kell dolgozni.

Ha már hónap elején beadtad, akkor szerintem azt elkezdték azonnal feldolgozni, már lassan várhatod. (Én is úgy adtam be, most már szerintem bármikor megkaphatom a visszatérítést.)

Az sem mindegy, melyik az illetékes NAV. Vannak leterheltebbek, meg kevésbé leterheltek; olyanok, akik ügyesebben, flottul megoldják, és olyanok, akik most még a 30 naphoz képest is valószínűleg csúszni fognak. Szóval előfordulhat minden, így nem lehet sajnos válaszolni.

2012. máj. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Vasárnap adtam fel ügyfélkapun keresztül. Jó, gondolom nem két nap lesz amíg kiküldik. Csak azért kérdeztem, hogy kb mikorra számíthatok a pénzre. Az a 30 nap az naptári nap, vagy munkanap?
2012. máj. 25. 11:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Naptári nap.

(Ha munkanap lenne, akkor 22, ami kb. 30 naptári napnak felel meg. :))

2012. máj. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!