Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segítséget kérnék. Esetleges...

Segítséget kérnék. Esetleges online kereset után kell adózni? Ha kell akkor milyen formában?

Figyelt kérdés

2012. máj. 29. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenféle kereset után kell adózni. Én is gondolkodtam rajta, hogy csinálok honlapot, de pont emiatt nem éri meg.

Vagy alakítasz egy saját céget, vagy egyéni vállalkozó leszel. Előbbi jobban megéri, mert egy csomó mindent le tudsz írni. Ellenben kell hozzá alaptőke, és egy könyvelő. És elég macerás megszüntetni.

Az utóbbinál viszont saját magad után a munkaadói járulékokat be kell fizetni minden hónapban, akkor is, ha nincs egy fillér bevételed sem. Szóval zsákutca. Én ezért nem is kezdtem el.

A legjobb, ha van egy ismerősöd, akinek van cége, és szükség esetén tud számlát adni neked. Persze elég lutri, mert interneten keresztül nem látod ki a vevő. Szóval elvileg az a legbiztonságosabb, ha mindig adsz számlát. De a legtöbben feketén, számla nélkül csinálják, mert különben nem éri meg.

Ha esetleg tévednék, és valaki tud erre egy jó megoldást, akkor én is epedve várom.

2012. máj. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! :)
2012. máj. 29. 23:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyit kell keresni a weboldaladdal hogy megérje számlát adni és befizetni magad után mindent!


Nem a pénz miatt kell csinálni a weboldalt, kóklerekből így is sok van a neten, hanem azért hogy új dolgot mutass!

2012. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért ez nem egészen igaz. Sokan pl. kiegészítő keresetnek szánnák.

Én pl. itthon vagyok GYES-en, és nagyon szerettem volna egy nyelvoktató honlapot csinálni. Igen, ezer van a neten, sajnos ingyenesen is. Szerintem bejött volna, mert volt új ötletem, de talán évekig tartana, és így inkább bele sem kezdek. Tudom, bármilyen vállalkozást kezdenél kell indulótőke, meg érési idő. De ennek ellenére kéne valami olcsóbb megoldás. Sokan feketén csinálják, számla nélkül.

1. voltam.

2012. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!