Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy életbiztosítás (Posta...

Egy életbiztosítás (Posta Haszonőr, egyszeri díjas, teljes életre szóló) kedvezményezettjének történő kifizetése adóköteles?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyi a mértéke?
2012. jún. 9. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
A biztosítási díj kifizetése a kedvezményezettnek minden esetben adómentes jövedelem!
2012. jún. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. jún. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj Kérdező, de ha kiváncsi vagy a válaszra és kapsz egy tökéletes választ, legalább honorálhatnád! Pénzedbe nem kerül. /Első/
2012. jún. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ne haragudj kedves "Első" de én is emberből vagyok és nem vagyok a gép elé nőve. Nekem is vannak egyéb dolgaim, pl elmenni a boltba és nem ülök egész nap a gép előtt. De a választ azért köszönöm...
2012. jún. 9. 17:23
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Első!

A biztosítási DÍJ, amit te írtál, az sohasem kerül a kedvezményezettnek kifizetésre, mert az a biztosító kapja meg a díjfizetőtől (szerződőtől), te a biztosítási ÖSSZEG-re gondolhattál...

2012. jún. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

...mert azT a biztosító kapja...

Bocs.

2012. jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Ennyit a "tőkéletes válasz"-ról... :D
2012. jún. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kedvezményzettnek kifizetett biztositási összeg mindig adómentes. Kedvezményezett csak az lehet, akit a biztosítás megkötésekor /vagy később bármikor/ a szerződő megjelöl kedvezményzetettként, vagyis aki a lejáratkor, vagy a biztosítási esemény /pl.d haláleset/bekövetkeztekor a kedvezményezett ténylegesen volt. Ha sima lejáratról és nem káreseményről van szó, nyilván maga a biztosított kapja meg az összeget, de akkor is adómentes. Az én olvasatomban erről van szó. /egy biztosítós/
2012. jún. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Kérdező! Mindanyian emberből vagyunk, a géphez sem vagyunk szögezve. De ha valakinek van ideje egy kérdést feltenni, legyen már annyi ideje, hogy a választ értékelje. Minimum ennyi lehetne a fizetség, ha már mi, válaszolók is strapáljuk magunkat. Ezért vannak a kérdések alatt az értékelési lehetőségek!
2012. jún. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Kedves" első

Arra van időm, hogy honoráljam. Arra viszont nincs, hogy a kérdés kiírása után itt üljek és várjam a válaszokat, amit pontozni kell. Amint látod a kérdés kiírása és a hisztid között még 2 óra sem telt. Ennyi idő kell arra, hogy pl. elmenjek boltba vagy főzzek, stb.

Majd pontozom, amit én szeretnék.

Szerintem a témát zárhatjuk.

2012. jún. 9. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!