Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A lakásvásárlási illeték...

A lakásvásárlási illeték méltányosságból való elengedésére szóló kérelemnél az egy főre jutó jövedelemet tényleg 28. 000Ft-ra kell kihozni? Ha több akkor nem is engednek el az illetékből?

Figyelt kérdés
2009. júl. 3. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem engednek az illetékből akkor sem, ha 2 ft-ot keresel.

Részletfizetést adhatnak. Nekünk is adtak: 2 részletet, összesen 2 hónap alatt.

2009. júl. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Nem tudom, most hogyan van, pár éve úgy kaptuk meg a méltányossági illeték mérséklést, hogy több volt az egy főre jutó jövedelem.

Egy próbát megér.

A mesterséges csökkentéssel óvatosan, ha nagyon kevés az egy főre jutó jövedelem, simán utána tudnak nézni, hogy akkor miből vetted az ingatlant.

2009. júl. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szia,


Köszönöm szépen a választ.Esetleg nincs meg az a levél amit elküldtél, hogy lássam mégis milyen hangvételű, tartalmú levelet kéne írnom?

2009. júl. 7. 10:13
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Sorry, de nem találom.


A (most már) férjemmel 50-50%-ban vagyunk tulajdonosok, kettőnknek külön-külön jött ki az illeték, de egy méltányossági kérelmet írtunk - fontos, hogy nem fellebbezést, mert a fellebbezésnek volt illetéke, a méltányossági kérelemnek nem.


Hivatkozva az ilyen számú fizetési meghagyásra, az alábbi méltányossági kérelemmel fordulok Önökhöz:

Lényegében az volt benne, hogy fiatalok vagyunk, a férjem főiskolás távoktatáson tanul, minimálbérért dolgozik, azért nem keres jobban fizető munkát, mert a munkáltatóval tanulmányi szerződést kötött (iskolalátogatási, munkáltatói igazolás mellékelve). Én ugyan rendes(ebb) fizetést kapok, de mellette én is távoktatáson csinálom a főiskolát, nekem nincs tanulmányi szerződésem a munkáltatóval, így saját zsebből kell fizetnem (igazolások mellékelve). Első lakásunk, aminek a nagy részét banki kölcsönből fizettük ki (igazolás mellékelve). A lakás rezsijét is leigazoltattam a közös képviselővel, azt is mellékeltem. Valami olyasmi is volt benne, hogy a fentiekből is látszik, hogy ha mindent kifizetünk, akkor X. forint jut megélhetésre és még sírt egy kicsit a szám, hogy még bútorunk sincs. A végére pedig odaírtam, hogy tudom, hogy nem volt kötelező lakást venni, de azt hiszem érthető, hogy egy fiatal pár vágyik a közös életre. Várjuk a méltányossági kérelmünk kedvező elbírálását.


Majdnem 1,5 év volt, mire egyáltalán reagáltak rá, majdnem a felét elengedték. Ha nem mérsékelték volna, akkor részletfizetési kérelmet terjesztettünk volna elő, mellékelve ezt a levelet és az elutasító határozatukat.


Remélem sikerrel jársz.

2009. júl. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, szerintem hasznos lesz.

Még egy utolsó kérdés hogy a 1,5 év regálási idő után kellett késedelmi kamatot fizetni? Ez az ő időhúzásuk volt, nem?

2009. júl. 10. 10:00
 6/10 anonim válasza:
59%

Abban az esetben, ha nem általad történt az időhúzás, a felelősség NEM téged terhel. Vannak, akik 2 év után kapnak levelet, hogy mennyi az összeg, és hogy fizetniük kell.Sőt olyanról is hallottam, hogy részletfizetési kérelmet nyújtott be valaki, és az azt követő 1,5 évben nem jött reakció. Ez esetben is a hatóság a felelős.

Remélem megnyugtattalak.:)

2009. júl. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is szeretném leszögezni,hogy van, igen van rá mód és lehetőség, hogy elengedjék, csökkentsék vagy részletfizetést engedélyezzenek !!

A lakásvásárlásra kiszabott illetékre, több lehetőség is van.


- első körben a szociális helyzetedre való tekintettel kérheted, az illeték elengedését, csökkentését.

A szociális helyzetre hivatkozhatsz : kevés jövedelem,gyermekek száma, munkanélküliség,betegségek,közüzemi tartozás...stb.

- kérheted a részlet fizetést, ez általában 24 hó.

- ha már megkaptad a részletfizetést, ismételten a rosz anyagi helyzetre tekintettel, ennek is az idéglenes felfüggesztését.

Általában, illeték elengedése csak szociális alapon lehetséges.

Viszont a mostani helyzetre tekintettel, majdnem minden átlag keresetből élő, gyerekes család ide vonatkozik.

Egy jól megfogalmazott kérelemben mindezek össze foglalhatóak.

A legfontosabb, hogy a hivatal azt lássa, nem zárkózol el a megoldástól.

Nem győzöm hangoztatni, hogy mindig időben válaszolni,válaszolni,és valósat állítani.

Senki ne essen abba a hibába, hogy hetet havat össze hord, és kérincselő siránkozó levelet ír.

Csak olyan írja meg a levelet, akinek van már tapasztalata. Precíz, jól összeszedett,tömör levélre van szükség.

A hivatalok felé megírt levelekben, csak egy dobásunk van.

Ajánlom mindenkinek ezt az oldat,

[link]

A tanácsok menüben, összeszedett segítséget kapsz.

Ha esetleg úgy döntesz, itt meg is írják !

Sok sikert mindenkinek!

2011. ápr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

És csak annyit szólnék hozzá, hogy jó ha az ember segítséget kér, de ügyvédet nem ajánlok!!

Nekik nem az az érdekük, hogy egyből elintéződjön az ügyed,elárulják a kiskaput, minden ügyvédnek az a jó ha vissza mész!

Gondolj bele, több száz ezreket kérnek egy ügyért, akkor egy ilyen pár tízezres ügyért szerinted mindent bele adnak ?

Ha elutasítják már csak fellebbezni tudsz, a fellebbezésért meg majd fizethetsz az ügyvédnek annyit, hogy belerikkantsz!

Ezért én is nagyon jó ötletnek tartom ezeket az internetes oldalakat ahol segítenek megírni, ők legalább őszintén megmondják a kiskapukat!!!

2011. szept. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
59%

Csatlakozom az elöttem szólóhoz,nagyon jó ötletnek tartom én is ezeket az internetes oldalakat ahol segítenek megírni, ők legalább őszintén megmondják a kiskapukat!!!

És nem számolnak plusz pénzt ha van még kérdésed!!

Nem úgy mint az Ügyvédek, csak hiteget aztán meg ha kérdésed van minden válasz súlyos forintok!!

Nekik nem az az érdekük, hogy egyből elintéződjön az ügyed,elárulják a kiskaput, minden ügyvédnek az a jó ha vissza mész!

Ha elutasítják már csak fellebbezni tudsz, a fellebbezésért meg egy vagyon kérnek el !

2011. szept. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ehhez nem kell ügyvéd.

Ld: 2003. évi XCII. törvény az adózás rendjéről


"Az adóhatóság a magánszemély kérelme alapján az őt, terhelő adótartozást – a magánszemélyt terhelő járuléktartozás kivételével –, valamint a bírság- vagy pótléktartozást mérsékelheti, vagy elengedheti, ha azok megfizetése az adózó és a vele együtt élő közeli hozzátartozók megélhetését súlyosan veszélyezteti."


Tehát törvény kötelezi adóhivatalt hogy segitsen! Neked "csak" meg kell irni a kérelmet, van nyomtatvány apeh honlapon, de én úgy csináltam, h megirtam a kérelmemet, majd postán kiküldték a formanyomtatványt (ezzel is ment az idő ami nekem akkor épp jó volt) - majd kitöltöttem, hozzácsatoltam közüzemi számla másolatokat, egyebeket. Engem egyik ilyen ügyletnél 2x hivtak be személyes beszélgetésre! De sikerült! Szociális vonalon össze kell szedni mindent ami alátámasztja hogy nehéz a helyzeted. És ők nem várják el h odúban élj, ne legyen interneted...nekem is volt, csak szépen odairtam hogy a net kell a gyerek iskolai tanulmányaihoz, és punktum. Szociális vonalon bele kell venni minden létezőt, pl idős szülő gondozása stb.

És ami fontos: abszolút nem a jövedelem az egyedüli mérvadó, a törvény se arról szól, hanem a veszélyeztetettségről. Pl ha van egy massziv kölcsönöd, hiteled amit fizetsz, ezt is bele kell venni!!! Iratokat hozzá csatolni! lesz egy vastag paksaméta!

És javaslom, adóhivatalt nézd embernek, mert igenis segitenek! Nem muszáj tök hivatalos hangú levelet megirni, sőt én pont arra törekedtem hogy a szerencsétlen egyedülálló anyuka megérződjön belőle!!! őket ez érdekli, a te életed, az, hogy tényleg a nyomorba taszitanak-e ha nem segitenek. Nem kell ügyvéd, és nagyon agyoncicomázott levél se, csak legyél önmagad és részletesen irj le mindent. AZ én beadványom nem volt 10 oldalnál rövidebb, de legalább nem kérdezgettek sokat utána. Elég nagy summa volt, szerintem azért hivtak be, mert később volt kisebb összeg amikor már csak levelet kaptam tőlük!

2012. júl. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!