Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e illetve hogyan lehetség...

Kell-e illetve hogyan lehetséges internetes passzív jövedelmet bejelenteni és adózni utána?

Figyelt kérdés
Egy HYIP rendszerben nagyobb összegeket keresek (természetesen ezek nem érik el a havi minimálbért). Szándékomban áll bejelenteni ezt, s adózni utána, amennyiben ez szükséges, de nem tudom ennek menetét.

#adózás #HYIP #kereset bejelentés #internetes passziv jovedelem
2012. jún. 19. 09:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt még szeretném hozzáfűzni, hogy önmagában minmálbár alatti, de másik, szintén önmagában minimálbér alatti keresettel meghaladhatja azt később.
2012. jún. 19. 10:13
 2/4 anonim ***** válasza:
16%ról hallottam.
2012. aug. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

kell adózni. szja bevallásban a passzív/egyéb jövedelem mezőbe tömbösítve kell az ilyen bevételeket írni, hacsak nem üzletszerűen csinálod. tehát pár HYIP, PTC, és hasonló oldalakkal nyilván nem üzletszerűen foglalkozol, és sokat nem keresel vele


HYIP befektetések előtt nézd meg a domain adatbázisban, hogy az oldal van-e két éves. Sok a csaló oldal.

2012. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Évekkel ezelőtt fél évig foglalkoztam vele, figyelgettem, pártíz dollárt kockáztattam is (el is vesztettem). Minden egyes HYIP-oldal 3-6 hónap alatt eltűnt. Még a leghitelesebbnek, legmegbízhatóbbnak tűnőek is.


Egytől-egyig az összes a Ponzi-sémát használja; az új befizetőktől származó bevételekből fizetik ki a régiek hozamait, ezért általában néhány hónapig él az összes, aztán elkezd nem fizetni, majd eltűnik. Mivel exponenciális növekedés kell hozzá, ami csak néhány hónapig tartható fent, de mivel mindig akad új balek, így ezért folyamatosan képes fennmaradni a HYIP-csalás, csak mindig új köntösbe, új sztoriba bújtatva, de a logika mindenhol ugyanaz: napi kb. 1%-os hozam, de csomagok is vannak, akkor több. Viszont az egész csak egy csilivili (vagy gagyi) weboldal, nincs semmi hitelesítés mögötte, vagy láthatóan stockphoto-ból van összerakva.


A HYIP lényegében annak a lehetősége, hogy aki még az elején csatlakozik az adott új oldal ügyfélkörébe, az elveheti a pénzt a később érkező balekoktól. Szép önmegvalósítás! (Nem az.)

2016. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!