Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valahol utána lehet nézni...

Valahol utána lehet nézni hogy hol jár az adóból visszakapandó összegem?

Figyelt kérdés
már május 17-én beadtam az adóbevallásomat, de még sehol nincs semmi. az a helyzet, hogy a lakcímem ideiglenes, de ezt írtam be mindenhová, hogy ide kérem a pénzt. az állandó lakcímem pedig a szüleimnél van, és hiába így írtam be tavaly is, mégis odament a pénzem és nem láttam belőle egy forintot sem. most pedig nagyobb összegről van szó, és akkor sem mondták meg, hogy elköltötték, csak kb 2 hónap után, és nagy szükségem van a pénzre.
2012. jún. 19. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

miért nem kéred bankszámlára.

szerintem nem lehet,megnézni.

30munkanap míg küldik

és ha sos.-ben szólsz a postán ahol anyudék laknak hogy hova küldjék utánad.ilyen van lehet rá kell fizetni de ha nagy az összeg,neked megéri.


vagy közlöd hogy ne adják nekik.

2012. jún. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Érdekes, amit írsz, a szüleim nem vehették át a pénzt, amit tavaly visszakaptam, külön kellett nekik meghatalmazás tőlem. (külföldön élek)

Ugyanoda vagyok Mo-n bejelentve, ahol ők laknak. Szóval nem értem, hogy vették át a pénzed, akár még panaszt is tehetsz a postán, ha ilyen történik.

2012. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ha május 17-én (csüt) adtad be, akkor lehet, hogy csak május 21-én (hétfőn) kapta meg az adóhivatal. És ők a beérkezéstől számított 30 nap után fizetnek, ezzel a kérdéssel van tele a "Pénzügyek" kategória.
2012. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia,így van,beérkezéstől számított harmincadik napon utal az apeh.Az utalástól is eltelik pár nap mire ténylegesen elmegy a pénz.Akkor kapod az ideiglenes címre a neked járó összeget,ha az utalás rovatban kitöltötted ezt (nem elég csupán a személyes adataidnál megadni a címedet,hanem ki kell még egy rovatot tölteni,ide kell beírni,hogy pontosan hova kéred az utalást!),ezen kívül azt is jelölnöd kell,hogy a teljes összeget visszakéred,ha ezeket elmulasztottad,akkor a hivatal vagy behív javításra,vagy pedig ott hagyja a pénzt a hivatalnál vezetett belső számlán és egy másik nyomtatványon külön kérned kell újra az utalást.Tudom,hogy ez bonyolultan és szörszálhasógatóan hangzik,de a célja pont az,hogy jogosulatlanul ne jussanak pl. a szüleid hozzá a te pénzedhez.Először javaslom,hogy nézd meg a bevallásod másodpéldányán,hogy a főlapon ezt jelölted-e.Egyébként be is telefonálhatsz a hivatalhoz és megnézik neked,hogy hogy áll a bevallásod,nincs-e benne hiba és ha utaltak,akkor mikor.Szívesen megnézném neked,de gyesen lévő kismama vagyok,nem tudok segíteni.
2012. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én úgy tudom családtag átvehet bármit meghatalmazás nélkül is.

kivéve a "saját kézhez" felirattal ellátottat.

2012. jún. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az adóhivatal nem az adóbevallás beérkezését követő 30 napon belül fizet, hanem az adóbevallás feldolgozását követő 30 napon belül. A feldolgozás ideje pedig későbbi, mint a beérkezés ideje.


Az adóhivatal arra a lakcímre utalja ki a pénzed, ahova kérted a bevallásban. Ő nem vizsgálja, hogy be vagy-e oda jelentve, vagy sem. Az sem érdekli, hogy lakcímnek és utalási címnek is mást írsz be. Oda küldik, amelyet utalási címként megjelöltél.


Én már életem során vag 6-féle címre kértem, és egyikbe sem voltam soha bejelentve. Mégis oda érkezett a visszajáró összeg.

2012. jún. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!