Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi az a kommunális adó?

Mi az a kommunális adó?

Figyelt kérdés
Bementünk anyukámmal megkérdezni, hogy egyáltalán miért kell fizetni, és az a szerencsétlen titkárnő nem tudta megmondani. Ő, aki szedi ezt az adót! Akkor??? Ez csak van, mert mért ne? Vagy mi ez?
2012. jún. 25. 10:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
75%
Helyi önkormányzat által kiszabot adó amit a ház vagy lakás után kell fizetni.
2012. jún. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Smartguy86 ***** válasza:
24%

Benne van a nevében: kommunális. Tehát szemétszedés, szemétkezelés, szennyvízkezelés, közterület takarítás, stb.


Jó esetben erre is fog menni - mert ugye adót csak arra lehet fordítani, amilyen jogcímen beszedik. Tehát pl. politikusok nyaralására nem lehet fordítani - ha neked mégis információd van arról, hogy arra fordították, akkor irány a rendőrség és tegyél feljelentést.


Addig viszont, amíg nincs ilyen infod, addig tessék fizetni. Vagy irány külföld, ha nem tetszik! Ez van.

2012. jún. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Amúgy azt bírom hogy annyi adó van, hogy életem végéig nem tudnám felsorolni, de ők nem tudják megmondani hogy mi az...

Amúgy meg szerintem van az mindenre költve - miből kapnak azok a szemét politikusok 60000 millió forintos végkielégítest, 16. havi fizetést meg ilyenek???

Magyarország - az adók és a lopós politikusok országa. Kijárom a sulit, elhúzok innen a francba.

2012. jún. 25. 11:30
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

A titkárnőnek semmi köze a kommunális adóhoz.

A kommunális adót a helyi adókról szóló törvény határozza meg (megtalálod a neten)

Mértékét, és az esetleges kedvezményeket a helyi önkormányzati képviselők szabják meg (a h.tv.keretein belül)

Az adót sem a titkárnő szedi, hanem az önkormányzat adócsoportja.

Az interneten többet megtudtál volna tizedannyi idő alatt, mint a titkárnőtől: [link] (kommunális adó fogalma)

2012. jún. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
ja a titkárnőnek nem sok köze volt hozzá, de azért ezek alap dolgok. Az adó szerepe létszükséglet, gondold el ha egy szemétdomb lenne az utca végén mert nincs miből elszállítani meg stb. aztán ott budösödne. De ez nem történik meg mert fizetsz adót és a szemetet elszállítják. Bár ez elég hülye példa. De akár a közvilágítás is lehet, szerinted felebaráti szeretetből világít az utcán az a sok lámpa? azt fizetni kell valmiből méghozzá adóból Az adó alapjába véve szükséges rossz. Ezek az adók helyi adók vagyis az önkormányzathoz kötnek ki (kivét a gépjárműadó), és ezért a te városodnak valamiben jobb lesz, vagy városi szinten tartja, normális szinten. Az önkormányzatok pedig nagyon szegények manapság és el is vannak adósodva
2012. jún. 26. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
*és nem a titkárnő szedi be az adód:)
2012. jún. 26. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Smartguy86 ***** válasza:
18%

Amúgy pont a bizalomkeltés miatt van annyi adó. Mit szólna a nép, ha egy adó lenne: Mindenki minden hónapban fizesse be a jövedelme felét az államnak, aztán az állam majd kezd vele amit akar. Nagyon bizalomgerjesztően hangzik, nem?


Azért van ennyi féle adó, mert mindennek meg kell tudni mondani a célját + az adókat optimálisan kell elosztani a lakosság tagjai között. Teszem azt mit szólna a minimálbérből élő, ha behajtanák rajta a luxusadót? Vagy mit szólna a tanyasi földműves, ha autópályadíjat kéne fizetnie a traktorral a földúton?

2012. jún. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy lassan levegőadó is lesz, mert azzal hogy levegőt veszek, és kifújom, újabb szén-dioxid molekulákat juttatok a környezetembe, és ezzel én is elcseszem a világot... Szégyenek!
2012. jún. 26. 13:57
 9/11 vukki válasza:
8%
én sem értek hozzá így kérdezek én is, (21 éves vagyok, nem régen költöztem albérletbe)De... miért fizetek még a Homokhatósági Hulladékgazdálkodási kft-nek, hogy elszállítsák a szemetet ha a kommunális adót is azért fizetem, hogy vigyék el a szemetet
2014. ápr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát ez valóban elég furcsa (bevallon én se értem)hogy a kertesházban élőknek külön kell fizetniök a szemétszállitásért meg még plusz külön kommunális adót kell fizetni.Na de mire?Akkor hogy isvanez? Akkor mire fizetitek a kommunálisadótokat hogyha a szemétdijat, külön jogcimen fizetitek?
2017. nov. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!