Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy főkönyvelőnek mi a konkrét...

Egy főkönyvelőnek mi a konkrét feladata?

Figyelt kérdés
Könyvelő vagyok - alkalmazott - és felajánlottak egy főkönyvelői állást, de nem tudom, hogy mi a konkrét feladata, mennyi a felelősség rajta, . Stb.
2009. júl. 8. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
A teljes felelősség általában az övé... Én dolgozom főkönyvelőként is, és nem eccerű. Persze mondjuk a szerződéseket nem te kötöd azért nem te vagy a felelős, le kell játszani a konkrét helyzetben mi van. Én vállalkozóként "főkönyvelek" és csináltam egy szerződést amiben kizárom hogy miért nem én vagyok a felelős... Alkalmazottként más a helyzet, és megállapodás kérdése is, viszont ragaszkodj az irásbeliséghez... Kriszta
2009. júl. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Félek tőle, de a pénz jól jönne nagyon.

Én csak kontírozó könyvelő vagyok. Nagyon sokat kell tanulnom akkor hozzá? Konkrétan miket?

2009. júl. 8. 20:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ha eddig csak kontíroztál és a beszámolókészítésben, bevallások elkészítésében,stb.. nem vettél részt, akkor elég gázos elvállalni, ha nincs aki mellett betanulj.

Nem ördöngős dolog, de azért elég sok buktató van. Hogy mit csinál egy főkönyvelő, azt cége válogatja. A mi cégünknél három könyvelő könyvel. Fel van osztva, ki könyveli a vevő-szállítót, a pénztár-bankot, a "vegyest". A pénzügyes elkészíti a kimenő számlákat és befogadja a bejövőket, ill. elkészíti az áfa bevallást. A főkönyvelő a csúcson áll, összefogja a csoport munkáját, ellenőrzi a tevékenységüket, levezényli az esetleg zűrösebb (nem sablon) gazdasági események könyvvitelét, ellenőrzi az előkészített bevallások helyességét, negyedévente eredményt és mérleget készít, évet követően szerves része van az éves beszámoló elkészítésében.

Szóval szakmai tapasztalat nélkül nemigen menne.

Szóval tudd meg, van-e betanulási lehetőséged valaki mellett, mert ha egyből mélyvíz a kontírozás után, akkor szivacs lesz.

2009. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!