Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem adtam le az adóbevallás...

Ha nem adtam le az adóbevallásomat, de amúgy nincs tartozásom a NAV felé, mennyi büntetésre számíthatok és mikor?

Figyelt kérdés
Ha idáig nem történt semmi, akkor megnyugodhatok?

2012. júl. 13. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
adj be önellenőrzést, akkor olcsóbban megúszod
2012. júl. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Önellenőrzést csak akkor adhatna be, ha lenne beadott (hibás) bevallása.

Most

-vagy beadod késedelmesen a bevallást a 1153-as nyomtatványon

-vagy nem adsz be semmit és vársz, hogy észreveszi-e 2017.dec.31-ig az adóhatóság.

A bevallás késedelmes benyújtásáért maximum 200ezer forintos bírságot szabhatnak ki (akkor is késedelmesnek veszi, ha az adóhatóság veszi észre, felszólít, 8 napon belül pótolod, feltéve, hogy nem volt 3 éven belül hasonló adóügyed) A többi esetben több lehet a bírság mértéke.

Gyakorlatban tavaly az egyik ismerősöm nem adott be bevallást (csak közmunkából volt jövedelme és nem tudta, hogy kell adóbevallást csinálnia), felszólították, 8 napon belül pótolta, nem bírságolták (neki sem volt adófizetési kötelezettsége)


"Ha idáig nem történt semmi, akkor megnyugodhatok?"

Nem, 2017. december 31. az elévülés, addig bármikor "elővehetnek"

2012. júl. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Engem is elővettek egy késedelemért. kb 3E volt.
2012. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!