Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha alkalmi munkavállalói...

Ha alkalmi munkavállalói kiskönyvvel dolgozom nyári diákmunkát, akkor az árvasági ellátásomba amit kapok belenyúlhat ez a dolog?

Figyelt kérdés
Anyukám nem akar engedni dolgozni, mivel fél, hogy ez a kiskönyv miatt majd vesznek el az árvasági ellátásból. Valaki tudja, hogy ez így van-e?
2009. júl. 13. 19:27
 1/3 anonim válasza:
100%
bocs de ez hogy függne össze? én is ilyen helyzetben vagyok és tavaly kiskönyvvel dolgoztam! ha van tanviszonyod, kapod az árvaságit, ennyi! ha nem tanulsz és úgy dolgozol, akkor van az, hogy nem jár.
2009. júl. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt anyám találta ki, mert mindig kombinál. De most emiatt mert kavar lemaradok erről a diákmunkáról ami most sikerülhetett volna. Így sincs egy vasam se
2009. júl. 13. 19:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem befolyásolná. Az árvaságit akkor veszíted el, ha a nappali tagozatos tanulást abbahagyod. Akkor meg mindegy, hogy van-é jövedelmed, vagy nincs. Ha nappali tagozatos tanulóként bármilyen módon munkát vállalsz (AM kiskönyv, megbízási szerződés, munkaszerződés) nem befolyásolja az árvaságidat.

Sőt! Elárulom neked, ha az árvasági mellett AM könyvvel dolgozol, még személyi jövedelemadó bevallást sem kell készítened majd, mivel ha valakinek AM könyv mellett kizárólag adóterhet nem viselő járandósága van, ill. nincs jövedelme és az AM könyvben szerzett jövedelme nem éri el a minimálbér összegét éves szinten, akkor nem kell adóbevallást benyújtania.

Anyukádat győzd meg valahogy, akár írhattok is nekem privát, ha nem hiszi. Könyvelő vagyok.

Jó munkát.

2009. júl. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!