Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TÉNYLEG IGZAZ? (bővebben lent)

Ajisa kérdése:

TÉNYLEG IGZAZ? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Most állunk a családdal annál hogy eladjuk a házat, és egyik ismerösünk azt mondta hogy amennyiért eladjuk az ingatlant annyiért kell vennünk máshol házat mert különben adózni kell utána.Mennyire valós ez? Mert mi ugy akarjuk hogy egy kisebbet veszünk a mostani helyett hogy még pénz is maradjon fent belöle! Ha van neki valóság alapja mennyi az a %-ék amit le kell adózni???

2012. júl. 18. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Igen így van. DE! (ott a de)

Ha a családi ház több mint 15 éve a ti tulajdonotokban van,akkor már nem kell adózni utána,és akkor arra költitek a pénzt amire akarjátok.

Ha nincs 15 éve a tulajdonotokban akkor X %-ot le kell adózni ha nem újabb ingatlant vesztek az árból. Akkor is megtehetitek,hogy kevesebb összegért vettek új ingatlant, de a fennmaradó összegből adózni kell..


Nézzetek után,hogy idén nem-e változott az év meg az adószázalék.. Én még ha jól emlékszem 25%-ot fizettem a ház eladása után,mert én nem fektettem be új ingatlanba.

Szóval nézzetek utána mert lehet,hogy idén kevesebb az adószázalék és lehet hogy elég ha 10 évig van a tulajdonotokban..

2012. júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
19 éve a miénk! Akkor jól tudtam! Köszönöm a segítséget!
2012. júl. 18. 15:44
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

ÓÓÓÓÓ ha 19 éve a ti tulajdonotokban van,akkor már nem kell adózni utána. De a biztonság kedvéért járjatok utána. Egy jogász vagy ügyvéd is elmondja, vagy hívjatok fel egy könyvelőt aki adóbevallásokkal foglalkozik. Ő is simán megmondja hogy mi a helyzet.

De tuti hogy nem kell már utána adózni.

2012. júl. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nektek tuti nem kell adózni. mellesleg én úgy tudom, 5 év után már nem kell adózni.
2012. júl. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
88%
Amennyiben 5 éve a tulajdonotok, abban az esetben nem kell adót fizetni az értékesítés után.
2012. júl. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szekhely com ***** válasza:
Amit hallottál az az illetékre vonatkozhat. (nem az adóra) Ha egy éven belül másik lakást veszel, akkor csökkenthető az illeték alap.
2012. júl. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így van. Lakásbeszámítás már évek óta nem létező dolog az adózásban.


A most hatályos adótörvény alapján akkor válik adómentessé egy ingatlan, ha az már több, mint 5 éve a tulajdonodban van. Ez csak lakás, ház, lakóépületre vonatkozik. Minden más 15 év után válik adómentessé.

Tehát, ha 2012-ben eladjátok a házat, akkor a 2007. évben és az azelőtt években a tulajdonodba került ingatlan eladása esetén nem kell személyi jövedelemadót fizetni, mégcsak bevallani sem kell.

Minden más esetben lehet adófizetési és adóbevallási kötelezettséged akkor, ha az ingatlan eladási ára magasabb összegű, mint a vételi ára.

2012. júl. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítő válaszokat!!!!
2012. júl. 19. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!