Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 10 HÓNAPJA igényeltem adókárty...

10 HÓNAPJA igényeltem adókártyát, azóta sem jött meg, mi a teendő?

Figyelt kérdés

2011. októberében igényeltem az első adókártyámat, mert munkához kellett volna, a munka nem jött össze, (azóta se találtam semmit :() és el is felejtettem, hogy kéne az a nyomorult kártya. Most viszont továbbtanuláshoz kell róla másolat. Kaptam egy igazolást, amin ez van:

"Jelen igazolás az adóigazolvány kézhezvételéig érvényes."

Most akkor ennek a fénymásolata egyenértékű a rendes igazolványéval?


Elég, ha rájuk szólok telefonon, hogy nem érkezett meg a kártyám lassan egy éve és jó lenne, ha valamit csinálnának?



2012. aug. 8. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp járj utána. Szerintem, jó lesz az is s mond el, h mi történt, el kell, h fogadják.
2012. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. aug. 8. 13:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Szivi:)

Bár számomra fura, h igy megfeledkeztél róla..

2012. aug. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudod azért felejtettem el, mert nem volt rá szükségem, mert nem volt munkám, és előtte sem dolgoztam, szóval nem voltam hozzászokva, hogy kell.
2012. aug. 8. 13:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Ok, értem:)
2012. aug. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát nem is fogsz kapni kártyát, hiába szólsz rájuk. És nem csak te. Az a papírod lesz az adókártyád :P


[link]

2012. aug. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez most komoly?!! Ez kész, vis, ha megvált. nevem...ááá

Jó tudni!

2012. aug. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bizony.

Én azért is vigyázok nagyon az adókártyámra, még megvan a régi :)

Kopott, '98-as, de legalább nem egy lepecsételt papírlapot kell hurcolnom a tárcámban, ez praktikusabb :P

Egyébként akkor is jó a régi, ha megváltozott a neved (rajta van a születési helyed, születési időd, anyád neve, ez elég a beazonosításhoz), csak legyen valami.

2012. aug. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyszerű, magyar hivatalok, én így szeretlek titeket! :D
2012. aug. 8. 19:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2005-ös akkor a kereszt nevem miatt kellett, és ha vezeték név miatt, de jövőre akkor tán nem lesz macera ezzel??
2012. aug. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!