Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha be kell fizetnem bírságot...

Ha be kell fizetnem bírságot a NAV-nak, azt hogyan, hol tehetem meg? Küldenek levelet, hogy fizessek vagy Nekem kell jelentkeznem? Hívtam őket, de emberi hanggal nem tudtam beszélni?

Figyelt kérdés

Hivatalos papírt nem kaptam még, csak a könyvelő jelezte, hogy majd fizetni kell 30.000Ft-ot, mert a férjem is, és Én is igénybe vettük tavaly a családi adókedvezményt. Nem akartunk csalni, egy félreértés miatt történt! Csak nem tudom, hogy küldenek e levelet vagy Nekem kell jelentkeznem? Sajnos a honlapon semmit sem találtam, és telefonon sem tudtam beszélni senkivel!

Van valaki, aki tud segíteni?

Köszönöm!


2012. aug. 21. 12:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Amíg nem írják elő tartozásként az adófolyószámládon, addig nincs mit befizetni. Különben is csak jogerős határozatban lehet valakit bírságolni. Ha megküldik a határozatot, akkor abban tudatják veled a pontos befizetés módját.

Ha bemész egy NAV-ügyfélszolgálatra, miután igazoltad a személyazonosságodat, megkapod az adófolyószámla kimutatásodat, amin az esetleges tartozások vannak feltüntetve. Pontosan felvilágosítanak, hogy mikor mi a teendő.

2012. aug. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!