Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vettunk egy lakást, akitől...

Vettunk egy lakást, akitől megvettuk annak adtuk ki albérletbe, namármost papirt nem irtunk, tehat adohivatal felé nem jelentettuk be,5 honapja lakik bent, most koltozni fog es nem akar fizetni. Azzal fenyegetozik, hogy feljelent minket az apehnel?

Figyelt kérdés
A kérdés az ha feljelent minket őt nem buntetik meg ugyanugy? Hiszen ugymond "bunreszes" hisz belement a jatekba,hogy nem irtunk papirt.
2012. aug. 27. 14:45
1 2
 1/13 EagleHUN ***** válasza:
Nem. Megteheti, ő nem bűnrészes az adót neked kell befizetni minden jövedelmed után. Ez független attól van-e köztetek szerződés. Ergo a "papír" csak akkor jó ha van ha ti jogszerűen jártatok el (befizetted az adót), és ő akar törvénytelenkedni vagy nem fizetni valamit amit neki kellene. Zsarolni viszont nem zsarolhat, zsarolás az is ha megfenyeget hogy valamit tűrj el.
2012. aug. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az idei év után tudtommal csak jövőre kell adóbevallást beadni, tehát a fenyegetés értelmetlen. Viszont ha nincs bérleti szerződés, akkor nem tudtok semmit sem csinálni.
2012. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk bocsi, de az is elég baromság a részetekről, hogy 1-2 hónap nemfizetés után hagytátok ott lakni, ki kellett volna dobnotok a fészkes francba...
2012. aug. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Őt nem fogják megbüntetni, de én is úgy tudom, hogyha alanyi jogon adsz ki lakást akkor még nem kellett az idei adóbevallást leadnod, így bármikor beleírhatod és bekaphatja.
2012. aug. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem örülj, hogy kiköltözik ez a tetű és nem támaszt további követelést!


A helyedben azért a tudtán kívül, rögzítenék vele egy beszélgetést erről.

Azután, ha eltakarodott már, egy-két baráttal meg lehet látogatni később is...

2012. aug. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Bevallani valóban csak jövő év májusig kell, de adót fizetni a bérbeadás után minden negyedévet követő hó 12-ig.

Rövid úton rakd ki őt a lakásból, és mond hogy már szaladhat is feljelenteni az Adóhivatalba. Mivel tudja bizonyítani hogy fizetett neked a bérleményért, ami után adót kéne fizetned??? Bérbeadásnál nem kötelező az írásbeliség de erősen ajánlott, pontosan az ilyen problémák miatt. A bérleti díjat már biztos hogy buktad, de a fenyegetőzése nevetséges, hiszen te nem vettél át pénzt tőle, mi után fizetnéd az adót???

2012. aug. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tőlünk régebben bérelt egy cég irodát. Negyed éveket fizettek mindig, így a számlát is 3 havi bérleti díjról kapták egyszerre, de 60 napos határidővel fizettek...

A 3. negyedévre is kiállítottuk nekik a számlát aztán puff, csődöt jelentettek és leléptek 2 hónap után. A végfelszámolás során kaptunk igazolást és az alapján nem kellett befizetnünk az adót. Ergo ha téged NEM FIZETTEK ki akkor neked sincs mi után adóznod!

2012. aug. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk akkor en most befizetem az adot.mit kell tennem?be az apehba,es megmondani hogy 40 ezerert kiadom a lakasom.nem fognak kerni semmilyen papirt,ugymond bizonyitekot?vagy elhiszik siman,ha nem mondok igazat az az en bajom akapon.
2012. aug. 28. 08:59
 9/13 A kérdező kommentje:
alapon
2012. aug. 28. 09:00
 10/13 anonim ***** válasza:

Van bérleti szerződésetek?


mert ha nincs akkor embert kidobni, mint macskát szarni aztán "akkor láttam utoljára mikor megvettem tőle a lakást", illetve ha szomszédok tudták, hogy ott lakik akkor "igen, egy ideig még adtam neki haladékot az adás-vétel után a kiköltözésre" dumával el van intézve. Te pénzt SOHA SEM kértél tőle azért, hogy ott lakjon.


Ez a szöveg a NAV felé.


Ha van szerződésetek akkor kocogj be a navhoz, fizess és pereld be.

2012. aug. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!