Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2011-es adóbevallási igazolást...

2011-es adóbevallási igazolást honnan lehet kikérni?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy a cég ahol legutóbb dolgoztam nem csináltatta meg az idei adóbevallásomat (miközben mi úgy tudtok, hogy ezzel minden rendben). Küldtek egy felszólító levelet amiben értesítettek, hogy 8 napom van bemutatni az adóbevallásomat. Elmentem egy könyvelőhöz aki egy papírt kért tőlem a 2011-es adóbevallásomat igazolja és amit nekem még januárban megkellett volna kapnom a volt munkaadómtól. Ilyet sajnos én nem kaptam. A volt munkaadómat vagy könyvelőjét hiába keresném fel, nem segítenének. (kínaiakról van szó) Szóval az érdekelne, hogy ezt az nav-tól ki lehet-e kérni és kell-e hozzá valamilyen papír? Ha igen akkor mi? És ha onnan nem akkor honnan?

2012. aug. 27. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:

A NAV keresi az adóbevallásodat, mert nem kapta meg azt kéri tőled.

A munkaadód NEM az adóbevallásodat adja Neked januárban, hanem a nála keresett összegről és az általa ez után a Te nevedre befizetett adóról ad egy elszámolást.

Ez (is) bekerül az adóbevallásodba a máshonnan (ha volt) szerzett jövedelemmel együtt, levonásra kerülhetnek különböző kedvezmények, így kerül kiszámításra az éves befizetendő adó.

A munkaadódnak kell ezt a papírt kiadni, annak átvételét aláírásoddal igazolod.

A NAVtól nem igazán kaphatsz semmit, nem tudja mennyit kerestél, legfeljebb a nevedre (adószámodra) befizetett összeget tudja megmondani menni volt az.

2012. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, amit te írtál ezzel a 2011-es papírral kapcsolatban csak nem voltam tisztában a pontos fogalmával. És tudom, hogy a munkáltatónak kellett volna kiadni (elmondta a könyvelő is), de tőle egyszerűen ilyet nem kaptam se én sem a volt kolléganőm aki jelenleg ugyan ebben a helyzetben van. Ő is megkeresett egy könyvelőt aki azt mondta, hogy a elmegy a nav-hoz és megpróbál mindent megtenni, hogy valahogyan kikérje ezt a papírt. Azért próbálom kideríteni, hogy meglehet-e valahonnan szerezni ezt a papírt, mert ahogy már írtam kínainak dolgoztam. Aki konkrétan a főnököm volt nem igazán tud magyarul szóval neki hiába mondanám mit szeretnék. A könyvelője megint csak kínai (bár elvileg van mellette egy magyar könyvelő aki tolmácsol) akivel szintén nem igazán lehet zöld ágra vergődni. A saját ügyfele (aki az én volt főnököm) problémaival sem boldogult valami jól. Bármivel fordultunk hozzá amíg munkába álltunk nála nem tudta megérteni, hogy mit is akarunk. És most, hogy még csak nem is dolgozunk ott kétlem, hogy segítőkészebb lenne. Ezért kellene valami "kiskapu". Remélem érthetően sikerült leírnom amit szeretem volna és egyébként köszönöm a választ.
2012. aug. 27. 20:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a volt munkáltatód bejelentett mint alkalmazottat, akkor tud adni neked igazolást is a nála keresett összegről.

Ha feketén alkalmazott (=nem voltál bejelentve nála), akkor most hiába is vársz tőle bármit, nem fogsz kapni semmit.

Ez esetben nem is kell beadnod a NAV-hoz bevallást, de azt is tudnod kell, hogy ebben az esetben a járulékot sem fizette utánad.

2012. aug. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt, hogy az adott évben (amelyikről az adóbevallásodnak kéne "szólni") mennyi jövedelmed volt tőle, azt egyedül ő tudja igazolni, tudniillik az adóelőleg levonást is minden hónapban ő csinálja és fizeti a Te adószámodra a NAVnak.

Erről tudhat a NAV. Ha tudod is az éves összjövedelmedet, abból számítható a fizetendő adó, de persze ebből levonandó amit évközben minden havi fizetésből előlegként levontak ésutaltak(?) a NAVnál lévő számládra".

Menj be a NAV-hoz (írj nekik ajánlva), mert a magyar törvények szerint a munkáltató KÖTELESSÉGE az éves elszámolást Neked kiadni.

2012. aug. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Magát az éves bevallást azt Neked kell megcsinálni, de ehhez adatokat kell kapnod, többek között a munkáltatódtól.

Ezt senki más nem tudja Neked kiadni, nem lehet máshonnan megszerezni. Neki viszont kötelessége! Mint már utaltam rá, próbáld meg a NAV-ot "ráuszítani".

Nehogy már téged büntessenek (mert az jönne, hisz letelt a bevallási határidő), mert nem kaptad meg az adatokat.

Sokszor a munkáltatók nem pontosan vonják az adóelőleget, úgyhogy bármit is kapott utalásban a NAV, az nem biztos, hogy fedi az éves valóságot, azaz nem alkalmas a pontos adóbevallás elkészítésére.

"Kiderült, hogy a cég ahol legutóbb dolgoztam nem csináltatta meg az idei adóbevallásomat"

Nem, a cégnek nem kötelessége megcsinálni, az ő kötelessége az adatokat kiadni és még egyszer mondom, annak átvételét aláírásoddal igazolod. (de ő nem tud ilyet mutatni, mert nem adta át!)

2012. aug. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugi kedves kérdező! Hasonló cipőben járok én is. Csak én most várom a munkáltatómtól a papírt, mint kiderült, anélkül meg sem tudtam csinálni az adóbevallásomat..

Bocs az offért!

2012. aug. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerencsére sikerült megkapnom a szükséges papírt és az adóbevallásom már úton van a NAV-hoz. Bár sajnos csak veszekedéssel és fenyegetőzéssel.

2012. aug. 29. 14:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Az azért már pozitívum hogy úton van, örülök neki...

Régebben lehetett kérni a cégtől, hogy csinálja meg a bevallásodat, ha nem volt máshonnan jövedelmed, kötelessége volt, pár éve nem az.

Ez a cégkönyvelőknek jó, mert zsebpénzért ugyan, de megcsinálták.

2012. aug. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!