Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem ismertek olyan oldalt,...

Nem ismertek olyan oldalt, ahol szakemberek válaszolnak (ingyen) az adózással, egyéni vállalkozásokkal kapcsolatos kérdésekre?

Figyelt kérdés
2012. szept. 2. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

DE:

www.adófórum.hu

Könyvelők szakmai oldala, ha beregisztrálsz, a rendszer üzemeltetőitől kapsz 250 pontot, aminek akár egy részét, akár az egészet feldobod kérdésed feltevésedkor a helyes válaszért cserébe.

Ott a "harc" a pontgyűjtésért megy, de hogy kiét értékeled jónak, kiét fogadod el, azt csak te határozhatod meg, más nem nyúlhat bele úgy, mint pl. ezen az oldalon.

Persze, hogy kinek a válaszát fogadd el, ha semmi ezzel kapcsolatos alapképzettséged nincs, akkor azt megállapítani nagyon nehéz. A döntésben segít, ha megnézed az oldalon a toplistát, és a válaszolók közül annak a válaszát fogadod el, aki a toplistában előkelőbb helyet fogad el.

2012. szept. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát de teljesen mindegy, hogy én mit gondolok, a törvény, az törvény, ha nekem azt mondja a szakember, hogy a tej fekete, én elhiszem, mert becsületes vállalkozó szeretnék lenni. De érdemes-e egyáltalán elkezdenem vállalkozni, ezért előbb körbeszimatolnék, s bár ez az oldal a kedvencem, de szerintem nem sok szakember van itt, mert ők túl elfoglaltak ehhez, ezért szerettem volna valami megbízható tanácsadót, mielőtt belevetem magam a mélyvízbe.

És köszönöm, megnézem őket.

2012. szept. 2. 14:36
 3/14 anonim ***** válasza:
Írd ide, hogy mi az, ami most feltétlenül érdekel, nyugdíjas könyvelőként talán tudok itt is segíteni. Ha a kérdésed nem "nagyközönségnek való", írj a privimre.
2012. szept. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Felmentem az oldalra, elég sokat változott a megjelenítése amióta ott jártam. Ha beregeltél, jobb oldalt lentebb görgetve megtalálod a toplistát, ahogy elnézem, még a régiek.

Ha kell pont, szólj, majd adok, van még ott talonban nekem 1300 pontom, szívesen adom, hogy tudj esetleg többet is kérdezni.

2012. szept. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem olyan bonyolult az én ügyem. Van egy bejelentett munkám, de szeretnék egy kis jövedelemkiegészítést. Ezért úgy gondoltam, egyéni vállalkozó is leszek, és mindenféle kézzel és esetleg varrógéppel készített dolgokat értékesítenék. Mármint a saját kezem munkáit. Erre használnám a Meskát és esetleg saját blogomat is. Meg a jófogás és az apród-t, ha lehetséges, még nem olvastam el a szabályzatukat. A kérdésem az lenne, hogy mennyi adót kell így fizetnem. Kis dolgokról lenne szó, tehát , kérem, erősítsen meg, hogy áfát nem. De kell-e iparűzési adót? Az függ-e a bevételtől? A munkámhoz felhasznált alapanyagokon kívül mit írhatok még be költségnek, akár a könyvelőnek fizetett pénzt is? És ha mindent összevetve kijön havi ötezer ft tiszta haszon, abból mennyi még az adó? Tehát érdemes-e dolgoznom? Köszönöm kedvességét és nagyon várom a választ, remélem nem kérdeztem túl nehezet, mert ezek a fránya törvények állandóan változnak.
2012. szept. 2. 15:02
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha tegnap este te írtad ki ide az internetes kereskedéssel kapcsolatos kérdésedet, szerintem ott sem fogsz választ kapni rá, mert nagyon összetett a kérdésed is, és a válasz is az lenne.

Ebben az esetben inkább menj be a NAV legközelebbi ügyfélszolgálatára, és ott "általános tájékoztatást" kérj, minden kérdésedre a hatályos törvényeket fogják mondani.

2012. szept. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ÁFA: nem kötelező áfa-alanynak bejelentkezni, ha a várható éves bevétel az 5,0 millió Ft-ot nem éri el. Ebben a tervezett bevételből szerintem nem fogod (tegeződhetünk oda-vissza?) elérni.


Ha van heti 40 órás munkaviszony máshol, akkor a havonkénti járulék és SZJA fizetési kötelezettség nincs, "csak" év végén a tényleges nyereség (=bevétel mínusz költségek közötti különbözet) után kell adót és járulékot fizetni.


A költségek között a termékek előállításához beszerzett, számlákkal igazolt alapanyagok árát biztosan el lehet számolni. Azt, hogy ilyen net-es kereskedés esetén a weblap üzemeltetés stb. költségeiből mit, mennyit lehet elszámolni, azt már nem tudom (=ennyire naprakész nem vagyok).

Megéri, hogy egy könyvelővel felvedd a kapcsolatot, mert rengeteg olyan kötelezettségek vannak, (havonkénti bevallások stb.) amik ha elmaradnak, vagy hibások, a NAV nagyon keményen bünteti, a könyvelők ahhoz képest ingyen dolgoznak.

Minél kisebb település, annál olcsóbbak.

Iparűzési adó alapból minden vállalkozás köteles fizetni. Településenként, önkormányzattól függ, hogy a kisebb vállalkozásoknak milyen esetben ad mentességet. (A mi városunkban pl. az évi 2,5 millió Ft bevétel alatt van mentesség, de ettől függetlenül a bevallásokat be kell adni)

2012. szept. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem, az nem én voltam, én csupán arra gondoltam, hogy talán nem rossz ötlet felhasználni az internet-adta lehetőségeket, látom sokan így csinálják, de a webshop nem az én műfajom, tudtommal azt sem csinálhatja bárki.
2012. szept. 2. 15:15
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, a könyvelőnek fizetett pénzt is le lehet írni a költségek között, meg az iroda, műhely rezsiköltségét is. Ha ez a lakás egy részében van, akkor általában a rezsiszámlák (víz, villany, gáz, telefon) 20 %-át szoktuk.

Nyomtatvány, irodaszer, saját gk. üzemanyag havi 500 km-re számolva. Kezdéskor szoktuk az irodabútorokat, ha van számla számítógép, nyomtató, stb.

2012. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 7-es válaszolónak is. A blogommal nem kell foglalkozni, én ott nem árusítanék, csupán megmutatnám munkáimat, esetleg elhelyeznék egy linket a meska-boltomhoz( láttam már sok ilyet), ezért mondom, itt internetes kereskedésről szó sincs, én a meskának ugyebár kifizetem a jutalékot, a többi az ő dolguk, számlát adnék mindenkinek, és reménykedek, hogy így is megéri, ha nem , akkor is ott az igazi munkahelyem, legfeljebb jövőre visszaadom a vállalkozóimat.
2012. szept. 2. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!