Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozóként 4 órába...

Egyéni vállalkozóként 4 órába jelentem be magam, milyen, és hány %-os járulékokat kell fizetnem magam után havonta?

Figyelt kérdés
Továbbá, ha egyéni vállalkozó vagyok a bölcsibe milyen papírt kell vigyek munkáltatói igazolás helyett?
2012. szept. 4. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem jelentheted be 4 órára magadat, hacsak nincs főfoglalkozásod mellette.
2012. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm! Akkor mennyibe lehet, 8 órába?
2012. szept. 4. 12:49
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Beszélj a könyvelőddel!
2012. szept. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nav.hu
2012. szept. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudod ez nem úgy megy, hogy a vállalkozó eldönti, hány órát akar a vállalkozásában naponta dolgozni, és azt majd bejelenti a NAV-nak.

A NAV kötötte különböző feltételekhez, hogy milyen esetben vagy köteles főállású vállalkozóként bejelenteni magad, és mikor enged rövidebb időszakra vonatkozó bejelentést.

Ezért kell tudni előtte azt, hogy mi van a vállalkozás mellett, és tudni persze azt is, hogy a NAV milyen kritériumokat határozott meg (= adó és TB törvények), és az egyes esetekre milyen havi, stb. rendszerességgel milyen bevallásokat kell elküldeni, milyen adatokkal és milyen összegeket kell befizetni.

Azért írtam, beszélj a könyvelőddel!

2012. szept. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nincs könyvelőm..

Gyesen vagyok, és sajnos nem találok munkát, ezért jutott eszembe, hogy mi lenne ha kiváltanám a vállalkozóit, és mondjuk takarítónő vagy bejárónő lennék.. Persze ez csak egy első gondolat volt, egyáltalán nem biztos, hogy kivitelezhető úgy, ahogy azt elképzeltem.. Ezért próbáltam tájékozódni..

2012. szept. 6. 15:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Vigyázz!

Most konkrétan nem tudom, hogy gyes-nél vagy gyednél írtál-e alá egy olyan nyilatkozatot, hogy mellette más, kereső tevékenységet nem folytatsz. Ha kiváltod a vállalkozóit, akkor gondban lehetsz.

2012. szept. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!