Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Másik lakóingatlan vásárlása...

Másik lakóingatlan vásárlása esetén is kell SZJA-t fizetni?

Figyelt kérdés
Öt éven belül, nyereséggel eladott ház árából ugyanolyan értékűt veszek 1 éven belül. A nyereség részre így is ki kell fizetni a 16% SZJA-t?
2012. szept. 5. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Egy ideje már nem számít, hogy lakást/házat veszel-e az eladott lakás/ház árából.

2012. szept. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, a lényeg az, ha adóköteles jövedelmed keletkezett az ingatlan értékesítéséből, akkor adófizetési kötelezettséged is lesz. Már nem számít, hogy mire költöd azt a pénzt.
2012. szept. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az egyetlen, ahol spórolhatsz az a vásárolt lakás után fizetendő illeték, amit nem a lakás teljes ára, hanem a kettő különbsége után kell fizetni.
2012. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Két lehetőség marad: megvárom, h januárban lejárjon az öt év, és/vagy minél több számlát szedek elő a ráfordításokról.

2012. szept. 5. 16:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, még nem adtad el. A vevő várni fog januárig?


Egyébként az eddigiekből kimaradt, hogy az 5 év folyamán a jövedelem egyre nagyobb százalékkal csökkentendő.

Tehát most sem a teljes jövedelem után kell adóznod, hanem annak (asszem) 30 százaléka után.

Az adóbevallás tájékoztatóját érdemes elolvasni, mert rengeteg apróság van még, ami még befolyásolja.

2012. szept. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem, még nem adtam el. A sávos nyereségadó számolással számoltam én is (a 30%), de az is sok.

Viszont valóban kérdéses az is, hogy vár-e januárig a vevő. Szerintem mostani eladás lesz belőle.

Köszönöm.

2012. szept. 6. 00:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Mennyiért vetted? Mennyi az igazolt ráfordítás? Mennyiért tudnád most eladni? Már bocsánat, de az ingatlanárak lefelé mennek, nem hinném, hogy lenne rajta nyereség egyáltalán, mert csak a nyereség után kell adózni.

Ugyan eltörölték azt, hogyha lakást veszel, nem kell adózni, az igaz, de méltányossági kérelmet most is lehet beadni, hogy eladtad, újat vettél, és nem maradt pénzed, lehet, hogy engednek el belőle.

2012. szept. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!