Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy ha egyéni vállalkozó...

KeriLaci kérdése:

Hogy ha egyéni vállalkozó szeretnék lenni, másodállásban, akkor a BP17_ev_b_1201 nyomtatványban az adózási fülön miket kell bejelölnöm x-szel ahhoz, hogy a bevétel utáni szja-t kelljen csak fizetnem?

Figyelt kérdés
Valamint, elszámolható -e a telephely (székhely) rezsiktg-e, (esetleg egyéb ktg - számítógép, telefon, benzin, stb) és ahhoz mi kell? Ha csak a főtevékenységi körről van szakirányú végzettségem, felvehetek - e több tevékenységi kört, amiről nincs? Gondolom ehhez kell felvennem olyan embert, akinek van szakirányú végzettsége, ezt megtehetem csak akkor majd, amikor aktuális az a tevékenység?

#adózás #másod magánvállalkozás #BP17_ev_b_1201 nyomtatvány kitöltése
2012. szept. 6. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:
17 kerületi vagy egyáltalán? és az attól függ hogyan szeretnél adózni. MIelőtt beadod keressél egy könyvelőt, ő elmondja azt is mit hogy an számolhatsz el...
2012. szept. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

16 ker lakos vagyok én is csodálkoztam miért nem az jött le!

De közben töltöttünk le 17 nyomtatványt egy másik ügy révén és ezért nem kerestem összefüggést a ker-szám között!

Nem akartam könyvelőt "alkalmazni" pont ezért írtam ide,mert nem gondolom,hogy sok dolga lenne velem mert egy hónapban max 1 számla keletkezik villanyszerelésből azt meg úgy gondoltam az szja 17-20 befizetésével megoldom.Vagy ez így nem működik?

2012. szept. 7. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!