Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Heti 40 órába dolgozok papírok...

Heti 40 órába dolgozok papírok szerint, (építőipar) munkaügyi ellenőrzésen "elszóltam" magam, a túlórákról, meg hogy néha szombatonként is dolgozunk, ez már több mint 40 óra. Ennek lehetnek következményei munkáltató felé vagy felém?

Figyelt kérdés
2012. szept. 6. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
ha csak 1 ember hallotta a munkaügynél, és nem készült róla hangfelvétel akkor nem.Bármikor letagadhatnád. De szerintem amúgy sem, hacsak nem valami nagyon gonosz, seggnyaló ember hallotta meg:)
2012. szept. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi nem olvastam el rendesen a kérdésedet. Hát igen, a munkaügyi ellenőrzés az más. Bizony lehet belőle gond, leginkább a munkáltatódnak, neked kevésbé.
2012. szept. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy szokott lenni ilyen esetben, hogy ha nem volt elszámolva a túlóra arra az időszakra a dolgozónak, akkor kötelezik a munkáltatót az utólagos kifizetésre, és kap mellé egy "kis" bírságot, hogy legközelebb ne tegyen ilyet.

Neked ebből bajod nem származik az ellenőrzök részéről.

Hogy a munkáltatód hogyan reagálja le az elszólásodat, az más kérdés...

2012. szept. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De ha mindenki egyformán esküdözik, hogy amikor a határidős meló készen van, akkor pedig szabadidőben megkapjátok, mielőtt még a következő melóra ráálltok, és ezért nem jelenik meg a tulóra pénz a bérfizetési papíron.


Amíg ti a tulórát csúsztatjátok, a főnökötök a következő melóhoz már az anyagbeszerzést egyebeket intézi, de ti még lazítotok, és a konkrét építési munkák indulásakor álltok ismét melóba. Talán még ki lehet dumálni, ha az ellenőr akarja, akkor "beveszi".

2012. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!