Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyen helyzetben Magyarországn...

Ilyen helyzetben Magyarországnak vagy Szlovákiának adóznék?

Figyelt kérdés

Jelenleg szlovák állampolgár vagyok, de fel szeretném venni (öt év múlva) a magyar állampolgárságot, viszont Felvidéken szeretnék tanítani.

Én Magyarországnak akarnék adózni, akkor is ha ott nagyobb az adó.


2012. szept. 8. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Őszintén tisztellek a szándékodért és az elkötelezettségedért, de szerintem ez igen nehezen megvalósítható dolog. Csak úgy lehetne, ha találsz egy magyarországi munkáltatót, aki Szlovákiában alkalmaz, viszont mivel te tanítani akarsz, nem tudom, hogy van-e olyan magyarországi civil szervezet vagy egyház, akinek van Szlovákia területén iskolája...
2012. szept. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első vagyok. De ha pl. nyelvet (angol, német stb) akarsz kint tanítani, akkor már nem esélytelen...
2012. szept. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Magyar nyelvet és irodalomat fogok tanítani.
2012. szept. 8. 14:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Az adózás attól függ többnyire, hogy hol van a munkavégzés helye. Tehát ha Szlovákiában tanítasz akkor ott fizetsz adót.
2012. szept. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben Szlovákiába adóznék. Egyrészt ott élsz, másrészt ott kevesebbet kell adóznod. Hogyha ide adózol egy ember adójától bnem épül új Magyarország. Másrészt meg nem vagyok a saját pénzem ellensége.
2012. szept. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!