Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény kérdés....

Családi adókedvezmény kérdés. Ha az apuka igényli 2 gyerekre és 130 ezer a bruttója, az adóbevallásnál jár majd nekem is vissza?

Figyelt kérdés

2012. szept. 11. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha minden hónapban 130 ezer a bruttója, akkor 2 gyermek után teljes mértékben igénybe tudja venni a családi kedvezményt, tehát a két jogosult között nem kell emiatt megosztani a kedvezmény összegét. Tehát a válasz: NEM.
2012. szept. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2012. szept. 13. 09:39
 3/5 A kérdező kommentje:
valakitől, úgy értettem,hogy apuka igényelte a 2 gyerekre és az adóbevallásnál vissza kapott 10 ezer Ft-ot,ez hogy lehet?
2012. szept. 13. 09:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Ki kapott vissza? Az apuka vagy az anyuka?

Nem tudom, hogy lehet, hiszen nem látom a konkrét számokat. Ha az anyuka kapott vissza, akkor valószínűleg nem volt az apukának annyi bruttó bére (adóalapja), ami után a neki járó teljes összegű családi kedvezményt igénybe tudta volna venni, és év végén az anyukával megosztotta a családnak járó kedvezmény összegét.


Ha a párod "csak" 110 ezret keresne, akkor a 125 ezer forintos havi családi kedvezményt nem tudná teljes mértékben kihasználni, mivel nincs akkora adóalapja. Ebben az esetben a fennmaradó 15.000 összegű családi kedvezményt (125.000 - 110.000) kérheti a másik jogosult, akár év közben, de lehet csak év végén is.

Nem tudom, hogy így érthető-e?

2012. szept. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem ,köszönöm szépen,lehet tényleg úgy volt hogy múltkor kevesebb volt a bérre,majd megkérdezem.Szép napot!
2012. szept. 14. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!