Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha például 5 évig dolgozom az...

Ha például 5 évig dolgozom az Egyesült Királyságban 20 éves koromtól 25 éves koromig, utána viszont hazaköltözöm és itthon dolgozom a nyugdíjig, akkor jogosult vagyok igényelni valamennyi nyugdíjat az Egyesült Királyságból is?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan tudom ezt megtenni, hiszen akkor már régen itthon élek, hogyan tudom jelezni kint, hogy én nyugdíjas lettem és szeretnék nyugdíjat igényelni?


Másik kérdés, hogy ha nem éri el az 5 évet, akkor egyáltalán nem is vagyok minderre jogosult? Köszi a választ előre is.



2012. szept. 14. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 5 év után mennyi nyugdíjad lenne 200Ft. Szerintem ilyen nincs.
2012. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kérhetsz nyugdíjat ,de otthon beleszámítják a külföldön ledolgozott 5 évedet. Abban az esetben tudsz igényelni nyugdíjat az Egyesült Királyságban ha legalább 10 évet dolgoztál. Mi már utána jártunk, mert én 6 a párom lassan 8 éve dolgozik kint.
2012. szept. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még valamit. Egyesült Királyságban is legalább 40 év munkaviszony kell, és ha nem éri el, akkor 62 évesen lehet nyugdíjba menni.
2012. szept. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Éerwm, akkor 10 év, nem 5. De mi van, ha 10 évig dolgozom, mondjuk 30 éves koromig, majd utána hazajövök és itt dolgozom le a többi évemet? Ebben az esetben hova fordulhatok, amikor elérem a nyugdíjat, hogy hééé, én 10 vagy akár 15 évig dolgoztam Angliában is? Milyen nyomtatvány kell, vagy hogyan jelzem feléjük, hogy bizony én igényt tartanék arra is. Ez a kérdésem lényege.
2012. szept. 18. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!