Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan adózzak Angliában...

Hogyan adózzak Angliában magyar állampolgárként?

Figyelt kérdés
Milyen nyomtatvány kell hozzá, hogyan zajlik? Hová kell beadnom? Mi van, ha korábban hazajövök? stb.

2012. szept. 18. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Angliában dolgozol? mert akkor annyi, hogy kitöltöd a p46-ot, ha nem volt előtte munkahelyed itt. ha volt, akkor kilépésnél kell adniuk a p45 nyomtatványt, annak a 2-es és h

3-as részét le kell adnod az új munkahelyen.

a többit majd a munkahely elintézi.

2012. szept. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Angliában, Angliának adózol. Ennek semmi köze ahhoz, hogy magyar állampolgár vagy.

Angliában nincs adóbevallás.

2012. szept. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
de van adóbevallás, de aki alkalmazott, és nincs semmilyen vállalkozása (tehát nem self-employed), annak nem kell kitöltenie, mert a munkahely intézi az adózást, meg jelent le mindent az adóhivatalnak is.
2012. szept. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor pontosítom a válaszom. Angliában nincs olyan adóbevallás, mint otthon, hogy belegolyózol a papírmunkába és a gatyád is rámegy, ha valamit elrontottál.
2012. szept. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösz az eddigi válaszokat... Szóval akkor ki kell töltenem valamilyen nyomtatványt, amelynek a neve P46? Úgy tudtam, hogy P60 - as kell... Ha igen, akkor mindezt hogyan tudom megtenni? Mármint le tudom tölteni valahonnan, vagy a munkaadó adja? Hová kell beadnom? Ha nem kell, akkor pedig semmit nem kell gyakorlatilag tennem, mert megteszi helyettem a munkahely? Csak dolgoztam Angliában, de hazajöttem, mielőtt ez szóba került volna. Tudom, hogy az a kérdésem, hogy Angliában hogyan kell adózni, de akkor már hozzáteszem, hogy gondolom, hogy itthon nem kell adóznom az angliai után, max. visszaigényelhetnék, de azt sem tudom, hogyan kell pontosan. Egyébként elsőnek üzenem, hogy nem kaptam P45 - öt, amikor eljöttem, mert kórházba kerültem, így erre nem volt lehetőségem. Ez probléma lehet a későbbiekben? Remélem nem. Köszi a válaszokat.
2012. szept. 22. 16:42
 6/8 anonim ***** válasza:

na, akkor sorban:

p60-ast az adóév végén kell kapnod, amikor még alkalmazásban vagy a cégnél, (ha még alkalmazásban vagy ápr. 6án, az előző adóévre).


p45-öst akkor kapsz, amikor elmész arról a munkahelyről. ezt elvileg kipostázzák neked, három része van, az egyiket megtartod, a másik kettőt le kell adni a munkahelynek, amelyik a kettes részt megtartja, a hármast meg továbbítja az adóhivatalnak. így az adóhivatalnak vannak infói arra vonatkozólag, hogy mennyit kerestél, és mennyi adót fizettél be addig. Ha nincs ilyened, akkor szólni kell a régi munkahelynek, és kérni egy "Statement of Earnings"-et, ami ugyanazt az információt tartalmazza (merthogy nem lehet másolatot csinálni a p45ből.)


ha nem kaptál p45ot az előző munkahelyről, akkor kell kitölteni az új helyen a p46-ost, ahol nyilatkozni kell arról, hogy az adóévben volt-e előtte munkád, és hogy most ez az egyetlen munkád-e. ez az adókód miatt számít.


nézd meg, hogy mi az adókódod (a bérpapírokon), és hogy van-e mellette egy cumulative szó, vagy egy c betű, vagy hogy M1/W1, esetleg Month1/Week 1, ilyesmi. Ha előbbi, akkor nem kell aggódnod az adód miatt, mert az azt jelenti, hogy kumulatívan fizetted az adót (a legtöbb embernek ez van), tehát, minden hónapban igazították. magyarul, akkor nem jár vissza. minden hónapra megvan, hogy az adókódhoz (tax code) mennyi az adómentes fizetés, és hogy mennyi adót kellett addig befizetni. az új hónapnál megnézik, hogy nálad ez mennyi, aztán, hogy ahhoz mennyi adót kellett az évben befizetned, és aztán a különbséget fizeted adóként. ha mindig ugyanannyi fizetést kapsz egy hónapban, akkor mindig ez ugyanannyi is lesz. jelenleg a legtöbb embernek 810L cumulative a tax code-ja, ez azt jelenti, hogy az éves adómentes jövedelme 8100 font, 12 hóra elosztva 675-re jön ki. szóval, ha többet keresel a hónapban, akkor fogsz adót fizetni, hiába nem érted még el a határt.

2012. szept. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Tavaly évközben 4 hónapot dolgoztam Angliában. Megkaptam a P45-ös nyomtatványt, időarányos adót vontak "cumulatove". Ezt követően nem volt több munkahelyem.

Most milyem nyomtatvanyon kell bevallást küldenem?

Azt honnan tudom beszerezni itthon, és miyen címre kell küldenem?

Előre is köszönöm a segítséget!

2016. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmilyet.
2016. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!