Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha tanulni szeretnék, de...

Ha tanulni szeretnék, de nincs pénzem, milyen pályázatokat és hol érdemes néznem?

Figyelt kérdés
2009. aug. 1. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Diákhitelre még nem gondoltál?
2009. aug. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy halassz egy évet...menj el dolgozni,tegyél félre,és már mehetsz is tanulni!!
2009. aug. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Diákhitelt most fizetem vissza havonta. A gyereket nem vették fel bölcsibe a munkahely meg közölte, hogy mehetek majd isten hírével, de a gyes lejártáig fenntartja a munkaviszonyom. Így ha akarok ha nem dolgozni menni nem tudok, mert nem tudom itthon hagyni egyedül annyit meg nem keresnék, ha lenne is munkahelyem, hogy fussa egész napos bébisziterre.
2009. aug. 1. 15:14
 4/6 anonim ***** válasza:

de ha kisgyreekes vagy úgy tudom vannak pályázati lehetőségek sőt kedvezmények is a tansíjat illetően .... vagy én tudom rosszul ?

na nemtok konkrét pályázatot neked, csak egy hsasonló csajszi mondta ezt nekem aki kb ilyen helyzetben van

2009. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Diákhitel:

Törlesztési kötelezettsége szüneteltetését kérheti, aki:

terhességi gyermekágyi segélyre (TGYES), GYED-re és GYES-re jogosult.

Bővebb info: [link]

De én úgy tudom, hogy eleve azok a félévek amikor már kiderül a terhesség mentesítenek a költségtérítés alól. Ezt a kiválasztott oktatási intézményben kellene megérdeklődnöd, hogy most jogosult vagy e még rá. A személyi jövedelemadóról szóló törvény alapján a felsőoktatási képzési költségekre adókedvezmény is jár, tehát egy részét visszakaphatnád.

Meg is találtam a vonatkozó részt.:

A felsőoktatási intézmények terhességi-gyermekágyi segély (TGYÁS), gyermekgondozási segély (GYES), gyermekgondozási díj (GYED) vagy gyermeknevelési támogatás (GYNT) ellátásban részesülő hallgatóinak biztosított kedvezményekről a felsőoktatásban részt vevő hallgatók juttatásairól és az általuk fizetendő egyes térítésekről szóló, 2007. augusztus 1-jétől hatályos, 2007. szeptember 12-én módosult 51/2007. (III. 26.) Korm. rendelet 36. § (1) bekezdése rendelkezik a felsőoktatásról szóló 2005. évi CXXXIX. törvény (a továbbiakban: Ftv.) felhatalmazása alapján.

Ennek értelmében az, aki

1. 2006. december 31-e előtt költségtérítéses képzésben hallgatói jogviszonyt létesített (vagyis egy konkrét szakra, szakképzésre felvételt nyert és arra beiratkozott), valamint

2. e költségtérítéses képzése során a 2007. augusztus 1-jét megelőző valamelyik félév (oktatási időszak) első napján TGYÁS-ban, GYES-ben, GYED-ben vagy GYNT-ben részesült és ennek alapján már ténylegesen mentesült a költségtérítés megfizetése alól, továbbá

3. 2007. augusztus 1-jén szintén fennáll ez az állapot (azaz GYES-ben, GYED-ben, stb. való részesülése miatt költségtérítés-mentes) és

4. az aktuális, jelenlegi félév (oktatási időszak) első napján is GYES-ben, GYED-ben, stb. részesül,

az az adott költségtérítéses szakon, szakképzésben folytatott tanulmányai idején költségtérítés fizetésére nem kötelezhető.


Az előbbi pontokban megfogalmazott feltételek betartása mellett az a hallgató is jogosult a költségtérítés-mentességre, akinek a hallgatói jogviszonya az Ftv. 50. § (2)-es bekezdésében meghatározott esetek (pl. szülés) miatt a fent meghatározott időszak alatt (2006. december 31. és 2007. aug. 1. között bármikor) szünetelt és emiatt ténylegesen nem mentesült a költségtérítés megfizetése alól, ám amennyiben nem szünetelt volna a hallgatói jogviszonya a rendkívüli eseményre való hivatkozással, úgy egyébként mentesült volna.


Tehát amennyiben a fenti feltételek nem teljesülnek, úgy a kisgyermek után járó ellátásban részesülők 2007. augusztus 1-jét követően a jogszabály szerint nem jogosultak a "kismamáknak" járó költségtérítés-mentességre. [Megjegyezzük, hogy a már hivatkozott kormányrendelet 2007. szeptember 12-i módosulása miatt a 2007/2008-as tanév (oktatási időszak) első félévének (oktatási időszakának) letelte után a fenti 3. feltételt nem kell alkalmazni, mivel azt a kormányrendelet már nem tartalmazza.]


2007-től a felsőoktatásba való bejutás segítése és az államilag támogatott képzésekben a képzési hozzájárulás megfizetése alóli mentesülés váltja fel a "kismamák" költségtérítéses képzésének támogatását.

[link]

Hasznos lehet még:

[link]

[link]


Sok sikert!:)

2009. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
munkaügyi központ, még pézt is kapsz
2009. szept. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!