Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen hivatalos intézkedések,...

Milyen hivatalos intézkedések, papírok kellenek egy macskatenyésztés elkezdéséhez? Mindenképp kell vállalkozás? Mi szabja ezt meg?

Figyelt kérdés

Üdv! Szeretnék brit rövid szőrű cicatenyésztéssel foglalkozni. Természetesen kiállítási minőségű törzskönyves, oltási papírokkal rendelkező cicákról lenne szó! Szeretnék honlapot is. Viszont arra sehol nem találok választ, hogy milyen hivatalos eljárásai vannak ennek. Többek között: Kennel regisztráció előtt illetve után kötelező-e egyéni vállalkozás, továbbá érdekelne az adózás és minden ami ezzel kapcsolatos! Előre is köszönöm a segítséget!


-Adózás

-válalkozás 4, 6 illetve 8 órában

-másodállásként

-könyvelés

-vállalkozáshoz szükséges papírok


2012. szept. 26. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal ahhoz, h törzskönyvet kaphassanak az àltalad tenyésztett macskàk, hivatalos tenyésztőnek kell neki- tenyészliga neve asszem famcat, gugglizz rá.ez éves díjjal jár, és rendszeres ellenőrzésekkel.bővebben tőlük kérdezd. Ha törzskönyv nélkülieket akarsz àrulni, azt szabadon megteheted.csak nem kapsz értük annyi pénzt, hiàba fajtisztàk
2012. okt. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Famkat.hu
2012. okt. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Törzskönyves cicám van és nincs ivartalanítva.Tisztességes tenyésztő szeretnék lenni, így az egyik egyesületnél(nem tudom hogy megnevezhetem-e ,ezért nem teszem. Járunk kiállításokra is, a hétvégén is megyünk.Kennel regisztrációt is a hétvégén intézném...

Ami engem konkrétan érdekelne, hogy vállalkozói kell-e a tenyésztéshez, mert ha igen, akkor könyvelőt stb. is intéznem kell...



Üdv:M

2012. okt. 2. 10:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem tenyésztek szerintem kérdezz meg egy tenyésztőt. Brit kiscicàkat àrul: Lajtos Lajosné: catland.hu 20/202030150. V

gy: Jàmbor Irén jamboriren@t-online.hu 30/6770174. Ha nem a konkorurenciànàl érdeklődnél: maine coont tenyészet: carlinodesol.hu 20/9353134, ragdoll: marosvolgyi.ragdoll@t-online.hu 20/9940844. Valamelyikük biztos szívesen vàlaszol a kérdéseidre.de szerintem a Macska magazinnàl is tudnak segíteni. amacska@t-online.hu

2012. okt. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!