Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SZJA igazolása? NAV-nak elég,...

SZJA igazolása? NAV-nak elég, ha beviszem a jövedelemigazolást, amin rajta van, hogy mennyit kerestem és mennyit adóztam? Vagy kell más is?

Figyelt kérdés
Nemrég kijött a levél, hogy 2009-ben nem fizettem SZJA-t, és azt fizessem be. Az a "gond", hogy fizették utánam.
2012. okt. 1. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A gondod nem egészen egyértelmű számomra.

Küldött a NAV egy levelet, hogy 2009-ben nem fizettél SZJA-t?

Nem az lehet a probléma, hogy a 2009. évi adóbevallás alapján kihozott adókötelezettséget nem rendezted következő év május 20-ig?


Konkrétan mi áll abban a levélben, mert lehet, hogy valamit félreértettél.

2012. okt. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jött a levél, hogy fizessem ki a 2009-es SZJA-t, de azt kifizette a cég, és le is adtam adóbevallásban.
2012. okt. 2. 09:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ilyen levél jött, és nem értettél félre benne semmit, akkor valami gubanc van ebben a dologban.


Az adóhivatal olyan adót kérhet csak, amit Neked kéne rendezned. Mivel havonta bemegy a munkáltatótól a dolgozóknak számfejtett jövedelem és annak fizetendő adóelőlege az adóhivatal nyilvántartásába, ez Téged ilyen szinten nem érinthet még akkor sem, ha netán a munkáltató nem rendezte az állam felé azt az adót, hiszen Tőled levonta, maximum nem utalta tovább az államnak. Ilyenkor az adóhivatal inkasszál a cég számlájáról. Ehhez Neked ilyen szinten "semmi közöd".

Csak azt tudom elképzelni, hogy a 2009. évi adóbevallásban még (azon felül, amit a munkáltató a fizetésedből levont) adófizetési kötelezettséged keletkezett, amit nem rendeztél, és azt reklamálja a NAV.


Mást nem tudsz tenni, vidd be a 2009. évi jövedelmedről az adóigazolást, az általad benyújtott bevallást, valamint - ha fizettél be bármikor adót arra az évre vonatkozóan - a befizetési csekkeket, aztán majd valamit kihoz belőle a NAV.

2012. okt. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Közben már elrendeztem. Éljen a csodálatos rendszer, valahol nem nyomtam entert, így felírta adósságnak az SZJA-t...
2012. okt. 3. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!