Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megtagadható a pénz visszaadás...

Megtagadható a pénz visszaadása a vásárló részére ha utalvánnyal fizet és visszajárna neki készpénz?

Figyelt kérdés
Coop üzletben rendszeresen nem akarnak visszaadni pénzt amikor utalvánnyal fizetek.Bosszant mert máshol mindíg visszakapok,ha van visszajáró.Mért lennék köteles megvenni más terméket csak hogy meglegyen az utalvány értéke?Nem értem? Szerintem csak az ő lustaságuk.
2012. okt. 4. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A vásárlási utalványból nem jár visszajáró, ez mindenhol így van. Különben nem lenne értelme.
2012. okt. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van, abból tilos is visszaadni. "máshol" nem tartják be a szabályokat, a Coop jól csinálja.
2012. okt. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
rá is van írva, te észlény... :s istenem, mennyi .... ember van :s még te vagy felháborodva? :s
2012. okt. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Abból nem adnak vissza minden pénztárnál ki van írva.
2012. okt. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ÉRdekes eddig mindenhol adtak visszajárót.PFFFffff.
2012. okt. 4. 19:46
 6/7 anonim ***** válasza:
PFFFF... nyomi vagy :s
2012. okt. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves "Észlény", akinek még az sem jó, hogy kap utalványt!

Tudod mennyi olyan munkahely van, ahol örülnek a dolgozók, ha megkapják a havi fizetésüket, nemhogy még extra juttatás, azaz utalványt kapjanak!? És te meg fel vagy háborodva, hogy nem kapod vissza a kis apródat? Költs úgy, hogy jó legyen. Ez tiszta matek, általános iskola első osztály! De ha van egy 500-as jegyed és kemény 400-ért vásárolsz (nem is értem mi érdemlegeset lehet annyi pénzért venni), akkor tegyél be egy csokit vagy sört és az utalványra ráfizetsz 30-50 Ft-ot. Hát kiakasztó probléma ez a mai világban! Egyébként nekem is vállalkozásom van, és -felvilágosítalak kis mazsola- ha visszaadnék neked és mögötted a sorban APEH-os áll, és visszaadok neked 30 Ft-ot, mert neked az kell, az nekem sok százezerbe kerülne!!

Érted már? Nem MI találtuk ki, az "állambácsit" és társait fikázzad! Ha meg valahol kapsz visszajárót, az a dolgozó felelőssége, hogy játszik az állásával. Neki maximum nem lesz ott többet munkája, de én mint vállalkozó, nem fogom rizikózni a vállalkozásomat, amit vért izzadva indítottam el! És nekünk valószínű azért van, mert nem szaros 20 Ft-os visszajárón akadtunk ki, hanem építettük az életünket. Egyébként pedig javarészt otthagyják borravalónak azt a 20 Ft-ot az emberek. Ugyanis ha te fizetsz 1000 Ft-ot jeggyel , én azért csak 900-at kapok, amikor megyek a központba beváltani.

Gondolkozz el az életeden, a munkádon, azon hogy neked miért van olyan ahol adnak plusz juttatást, aki meg valóban megérdemelné az meg nem kap. Na és az életcélodat se hagyd ki! Nem szoktam ilyet írni, de ... "ajándék lónak ne nézd a fogát!" Ember, ingyen kapod, hát nem tudsz hozzá dobni pár 5 Ft-ost?? Kiakasztóak a magyar munkavállalók!

2012. dec. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!