Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha Ausztriában dolgozom 3...

Ha Ausztriában dolgozom 3 hónapot, akkor hol kell adóznom és adóbevallást csinálnom az ottani kereset után?

Figyelt kérdés
2012. okt. 19. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Ausztriában nem kell adóbevallást beadnod. És az ott szerzett jövedelmet itthon nem kell bevallanod.
2012. okt. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Hogyne kellene már itthon bevallani? Van a magyar adóbevalláson olyan rész, ahova a máshol szerzett, máshol adózó jövedelmeket kell feltüntetni.

Kinn pedig természetesen adózni kell, szép is lenne, ha csak attól, hogy valaki más országba megy, nem kellene adózni! De ha munkaviszonnyal leszel kinn, akkor ott is, mint itthon, a nettó bért fogod kézbe kapni, tehát ez nem a te dolgod. Bevallást nyilván kell oda is készíteni majd, de erről feltételezem, hogy tájékoztatni fognak, hogyan működik, az osztrák szabályokat én nem ismerem.


Olvasd el ezt: [link]

2012. okt. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Második kommentelőnek: Ha nem ismered akkor miért szólsz bele? Én itt dolgozom, és itt NEM kell adóbevallást beadni. Azt meg ki a frász mondta h nem vonnak le jövedelemadót? Mert én biztos nem! Tanulj meg olvasni! Be lehet regisztrálni az osztrák adóhivatal honlapjára, és ott látható hogy az előző évben levont adóelőlegből túlfizetésed van vagy mínuszod, ha túlfizetésed van azt visszaigényelheted, ha mínuszban vagy, azt nem vasalják!(csak osztrák lakcímmel rendelkezőknek van a Finanzonline)

Ja és a magyar könyvelőm mondta aki otthon csinálta az SZJA bevallásomat (mert otthon is volt jövedelmem) hogy a külföldön szerzett jövedelmet (EU külföld) NEM kell Mo.-on bevallani! Nagyonokos!!

2012. okt. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kiegészítem magam: Az olyan EU országban szerzett jövedelemről beszélek, amely országgal magyarországnak kettős adóztatást kizáró egyezménye van.Az osztrákokkal van ilyen egyezményünk.
2012. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kutyus70 válasza:
Én úgy tudom, h Ausztriába, vagy bármelyik EU országban nem kell, de itthon (ha hazajössz, de szerintem ha teheted ne gyere...) itt be kell.
2012. okt. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Most csak gondolkodom valamin. Majd egy jó könyvelőt vagy egy jó adószakértőt még érdemes megkérdezni. (Sajnos vannak molyanok is, akik nem értenek hozzá, úgy könyvelnek.) Szóval azon morfondírozom, hogy itthon is előfordul olyan eset, ha rövid ideig dolgozom valahol, és sokat vontak le előleget, azt vissza lehet igényelni. Mivel a kérdező sem egy egész évet dolgozna kint, az esetleges túlfizetést valahogy vissza kellene kérnie. Ezt esetleg nem lehet úgy, hogy a külföldön kapott fizetését és a jövedelme adóját itthon beírja, ami után (EU-s tagság lévén) itthon akár vissza is kaphatja?
2012. okt. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A 3. válaszoló azt írta, hogy az osztrák adóhivataltól lehet visszaigényelni.
2012. okt. 26. 17:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Sok mindent írt össze, csak sajnos nincs igaza...
2012. okt. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
értem, akkor tipp, hogy honnan lehetne a választ megtudni?
2012. okt. 26. 18:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves 8. kommentelő. Ha nem értesz falamihez, f@szért szólsz bele? Miben nincs igazam?? Én nem a levegőbe beszélek - veled ellentétben - hanem én TUDOM hogy hogy mennek itt a dolgok, mivel én is kint élek, és saját magamnak is így igényeltem vissza a túlfizetésemet, (tavaj amikor csak 6 hónapot dolgoztam itt) és visszakaptam 830 euro adóvisszatérítést (Steuerausgleich).Miért kell a kérdezőt félrevezetni??

Kedves kérdező, nem írok ide többet, szívesen segítek neked privátban amit tudok, ha szükséged van rá, keress bátran.

2012. okt. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!