Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez így van, vagy csak kamu?

Ez így van, vagy csak kamu?

Figyelt kérdés

Nos, hát történ majdnem 3 éve, hogy elkaptak engem engedély nélküli horgászat miatt az egyik haverommal együtt. Ekkor még 16 éves voltam és tanuló. A büntetés ára 30 000 Ft volt.Nem fizettem be, mert idióta voltam.

De viszont ezt a 30 000 Forintot, akkor az én nevemre küldték. Most hogy 19 éves vagyok kapom a felszólításokat, meg, hogy behajtásra kerül ez az összeg, plusz ki akarják vonni a forgalomból az autóm, ami a nevemen van. És most sincs ennyi pénzem mert jelenleg tanulok, és még fizetnem kell az albérletet is. A pláne ebben az, hogy a haverom aki velem volt nem kap semmiféle felszólítást erről az egészről .Jah és az adóhatóságnál van már ez az ügy. Szerintem, ha megbüntetnek valakit 16 évesen akkor a szülőnek kéne hogy menjen ez a papír, bár isten ments, hogy ebből nekik valami rossz legyen, csak azért megjegyzem. De még állandó munka helyem sincs, nem tudják le vonni ezt az összeget....Ezért kérem a segítségetek :)


2012. okt. 23. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem baromi gyorsan érdeklődj utána mennyi pénzt kell fizetned, és ha kell ad el az autót csak minél előbb fizesd ki mert akár a tízszeresét is követelhetik a kamatok miatt.

Bár ha nem adod el akkor is elviszik tartozás miatt.

2012. okt. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tipikus esete mikor az ember a saját hülyesége miatt a meglévő bajt is tovább növeli.

Pár éve minket is elkaptak engedély nélküli horgászat miatt. Szintén kaptam egy 30 ezres büntetést. Aztán szépen írtam egy levelet nekik amiben kértem, hogy enyhítsék az összeget. Hivatkoztam arra, hogy még kiskorú vagyok és nem rendelkezem saját jövedelemmel, meg a szüleimnek komoly teher lenne a bírság kifizetése, meg az első ilyen esett volt, stb. Végül a büntetést mérsékelték 5 ezer forintra és egy évig eltiltottak a horgászattól. Egy hétvégi bulit kihagytam és már szinte meg is volt a büntetés ára.


Mostmár erre neked nincs lehetőséged:( Kénytelen vagy kifizetni a követelt összeget. Vagy akár vihetik a kocsidat is. Fizesd be valahogy!


De amúgy mit gondoltál mikor nem fizetted be? Elfelejtik vagy mi?

2012. okt. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

16 évesen nem kiskorú, hanem fiatalkorú voltál, így büntethető vagy! Ezért kaptad te a csekket!


Ha már a NAV-nál van a dolog akkor esélyed sincs kikerülni. Jobban jársz, ha most rögtön kifizeted, mert évi 20-30%-al is nőni fog az összeg a büntető kamatok miatt, illetve egyszercsak jön a NAV és elviszi az autódat kérés nélkül (aminek a költségét szintén rád fogják terhelni!).

2012. okt. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, hát köszönöm a válaszokat. Hát igen nagyon megbántam...

De itt a másik részére nem adtatok magyarázatot, aki velem volt az, hogy-hogy nem kapott még semmit, hisz együtt voltunk?

2012. okt. 24. 09:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Mázlija volt.


Nekem is volt már olyan, hogy vonaton igazoltattak, és mivel lejárt pár hete a személyim, meg akartak büntetni, már írták a csekket, de akkor kaptak egy sürgős hívást a CB rádión, hogy azonnal jöjjenek a másik kocsihoz, erre azt mondták, hogy nos uram, szerencséje van, viszlát, az okmányait meg csináltassa meg mielőbb.


Emberi tényező :P Az téged nem ment ki a felelősség alól, hogy a haverodat nem jelentették fel.

Viszont ha sokáig húzod az ügyet, akkor majd végrehajtóhoz kerül, aki a saját munkájáért majd felszámít majd pluszban vagy 50ezer forintot, és azt is ki kell fizetni, ha meg nem, akkor viszik az ingóságokat, a házat, vagy bármi vagyont és jövedelmet, ami jelenleg, vagy A JÖVŐBEN a neveden lesz. Persze addig is megy rá a késedelmi kamat.

2012. okt. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert gondolom a halőr lusta volt 2 feljelentést írni, megírta a tiedet a haverodét meg kikukázta, megvolt az aznapi kvóta.
2012. okt. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy mert a haver befizette annak idején, csak nem mondta nekik, mert vagány akart maradni :)
2012. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nos végül is sikerült elintéznem. Be mentem, és azt mondta, hölgy, hogy fizethetem részletekben nekik, és akkor ír egy papírt a rendőröknek, hogy a fizetést elkezdtem, vagy valahogy így fogalmazott. 3 csekket kértem, és így azért már könnyebb, plusz az egyik csekkre asszem 2000 forinttal kell többet írnom, mert már kezdtek volna kamatozni...
2012. okt. 24. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!