Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A TB-t mikortól, és hogy kell...

A TB-t mikortól, és hogy kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Idén júliusban végeztem OKJ-s iskolában. Ugye okt. 31-én jár le a diákigazolványom. Mikortól kéne fizetnem a TB-t? Azt is hallottam, hogy pályakezdőként akinek nincs munkája, az önkormányzat 1 évig fizetni a TB-t. Ez igaz? És ha igen akkor le kell mennem előtte a munkanélkülibe? Vagy hogy van ennek a folyamata? Előre is köszönöm!

2012. okt. 29. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
munkaügyi hivatal majd onnan a városháza és ott kell kérvényezned..fizetni fogja valszeg az önkormányzat
2012. okt. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A diákigazolványod érvényessége után még 45 napig passzív jogon jogosult vagy az egészségügyi ellátásokra. Azaz december 16-tól kell rendezned a TBd.

Ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz, kérelmedre a helyi önkormányzat rendezi a TBdet. Ezt 1 évre állapítják meg, de hosszabbítható és nemcsak a pályakezdőknek jár. A szociális törvényben megtalálod a feltételeit.

2012. okt. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon jó hír! Minél előbb elintézem. Köszönöm szépen!
2012. okt. 31. 15:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi, hogy Mo. egész területén fizeti az önkormányzat? Én elég kis községben lakok és nem tudom, hogy itt is él-e ez a rendszer:/
2012. okt. 31. 15:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Mo. egész területére érvényes.

Törvény szabályozza (szociális törvény) nem helyi rendelet.

2012. okt. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2012. nov. 1. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!