Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom leellenőrizni...

Hogyan tudom leellenőrizni hogy az adóbevallásom beérkezett-e?

Figyelt kérdés
A főnököm azt mondta hogy a könyvelője elküldte elektronikus úton az adóbevallásom.. Ennek ellenére már kaptam egy felszólítást hogy küldjem be,mert nem érkezett be. Kértem tőle a papírom,de nem adja oda így magamnak meg sem tudom csinálni,mert semmi papírt nem ad!!! Voltam az APEH-nél ahol hiába pofáztam a nőnek nem fogta fel hogy nincs papírom,nem tudom kitölteni a bevallást hiába ad üreset!! Ilyenkor mi van? Hogy tudom megnézni hogy elküldte vagy nem?

2012. okt. 30. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:

ezek szerint nem küldte be, nincs mit megnézni.

Hivatalosan írj választ a felszólításra az apehnek hogy ez az infod és ennyi

2012. okt. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem világos, hogy munkáltatói elszámolást kértél, vagy önadózó vagy?

Előbbi esetben aláírtál egy nyilatkozatot(NY29), hogy a munkáltatód készíti el a bevallásod, amiből kell, hogy nálad legyen az eredeti példány, valamint kellett, hogy kapjál egy M29-es adatlapot is.


Ha önadózó voltál és a főnököd könyvelője készítette el és küldte be a bevallásod elektronikusan, az azt jelenti, hogy rendelkezel ügyfélkapus hozzáféréssel. Vagyis a magyarorszag.hu-n az ebev-szolgáltatásokon belül le tudsz kérni folyószámla kivonatot. Ott láthatod, hogy dolgoztak-e fel bevallást. De ebben az esetben is kellett kapnod, egy M30 nevű adatlapot.

2012. okt. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nos ez úgy van hogy ugye megkaptam postán a papírokat és odaadtam a főnökömnek mert hogy azt ő csináltassa meg az Ő könyvelőjével. Semmi papírom nincs a főnökömtől. Tavaly kaptam de idén nem adta oda! Semmit! Hiába kérem folyamatosan! Na most kérdeztem tőle nem e kéne ugye aláírnom azt mondta elektronikus úton lett elküldve. De sem a papírjaimat nem adta vissza sem ugye azt a papírt amit 5 évig meg kell őrizni! aztán kijött kb 1 hónapja hogy nincs beküldve az adóbevallásom és hogy haladéktalanul küldjem be. Ezt odaadtam a főnökömnek hogy mi a f** van stb stb.. És aztán azt se adta vissza és azóta elvileg el van intézve,de se papír se semmi! Voltam bent az apeh-nál ahol a leírtakat mondták fenn.. Szóval hol tudom megnézni akkor? Semmi számom nincs hogy lépjek be? Állítólag csak úgy tudnám megnézni hogy a könyvelőnél,de azt se tudom ki neki -.-
2012. nov. 5. 11:38
 4/9 anonim ***** válasza:
A te adóbevallásodat akkor és cak akkor tudta elküldeni elektronikusan ha van ügyfélkapud,és ő annak ismeri az adatait. Avagy munkáltatói elszámolást csinált. De valószínűleg semmit sem csinált, mert különben nem keresné az adóhivatal...
2012. nov. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nincs ügyfélkapum! Akkor csak kamuzott h elektronikusan küldte el a könyvelője... Remek.. Ilyenkor mit tudok tenni?? SEMMI PAPÍROM NINCSEN!! SEMMIT NEM ADOTT!! :////
2012. nov. 7. 21:41
 6/9 anonim ***** válasza:
egyet: sos beadni
2012. nov. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mit adnék be ha nincs papír??? Hahóó!
2013. jan. 15. 11:23
 8/9 anonim ***** válasza:
megírod az apehnek a munkáltató nevével címével adószámával együtt, és kivizsgálják bekérik tőle az adatokat
2013. jan. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már voltunk az apehnál és kideült nem fizette be utána még az adót sem sőt már fél éve ki is jelentette automtikusan a cég,mert adócsalás gyanúja miatt lefoglalták.. A durva az hogy 3 év alatt 3 hónap van elszámolva,fizetve az adó viszont 2009 illetve 2010-ben kapott papírt azon meg elvileg befizette utána rendesen a dolgokat.. és közbe nem.. Hozzáteszem nem tudunk mit tenni csak várni mert mivel nincs fizetve a utánam és ha bevallom hogy dolgoztam akkor velem fizettetik ki..így sehogy nem járok jól.. Magyarul beszoptam!!
2013. jan. 15. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!