Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha jelenleg gyeden vagyok és...

Ha jelenleg gyeden vagyok és majd gyesen leszek és utána születik kistesó ( 20100430után), akkor hány hónap gyed jár majd nekem a kistesó után?

Figyelt kérdés

"Itt jegyezzük meg, hogy az átmeneti szabályok szerint, abban az esetben, ha a gyermekgondozási díjat 2010. április 30-át követően született gyermek vonatkozásában igénylik, és a jogosultság megszerzésekor, vagy az azt megelőző két éven belül a jogosult az Ebtv. 2010. április 30-áig hatályos szabályai szerint jogosult volt gyermekgondozási díjra, akkor a gyermekgondozási díj folyósításának időtartama a korábbi gyermekgondozási díjra való jogosultság megszerzését megelőző két évben, valamint a korábbi gyermekgondozási díj lejártát követően az Ebtv. e törvény 41. §-ának (2) bekezdésével megállapított 42/A. §-ának (4) bekezdése szerint számított, biztosításban töltött napok számával egyezik meg, de nem lehet rövidebb 365 napnál, és legfeljebb a gyermek 2. életévének betöltéséig jár. A korábbi gyermekgondozási díj lejártát követően biztosításban töltött időbe az új gyermekgondozási díj időtartamának kiszámítása vonatkozásában nem számít bele a gyermekgondozási segély, valamint a terhességi gyermekágyi segély folyósításának időtartama."


Tudna nekem valaki segíteni értelmezni az utolsó mondatot?

Azt szeretném megtudni, hogy ha 2008 áprilisában született gyerekemmel először tégyáson majd jelenleg gyeden vagyok és utána gyesen leszek pár hónapot és utána terveink szerint elmegyek táppénzre mert kistesó lesz készülőben, akkor a kistesóval mennyi ideig lehetek gyeden majd? 2 éves korági? Vagy annyival kevesebb gyedben töltött hónap jár nekem, ahány hónapig gyesen leszek, mert a gyed, habár biztosítás, de ebben az esetben nem számít? Mit jelent az utolsó mondat? Van 20 év folyamatos munkaviszonyom a szülésem előtt közvetlen. Ez mit ér? Köszönöm!


2009. aug. 11. 17:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Erre már én is kerestem sok helyen a választ, de még nem kaptam. Remélem ír ide vki, mert ez engem is nagyon érdekel. Annyi különbséggel hogy "folyamatos munkaviszonyom" 2006. januártól van, 2008 novemberben szültem és hasonlóan tervezzük a következőt ahogyan írtad.
2009. aug. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!