Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a különbség az értékesítés...

Mi a különbség az értékesítés nettó árbevétele és a bruttó fedezet között?

Figyelt kérdés
2012. nov. 6. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Értékesítés nettó árbevétele elég egyértelmű, de mi az a bruttó fedezet?
2012. nov. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Eddig annyit tudok, hogy valamennyire hasonlóan számolják, de az egyik az ifrs beszámolókban van, a másik a magyar szabványok szerintiben.
2012. nov. 6. 20:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez lehet:

[link]

[link]

2012. nov. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész választ, de bruttó fedezeti értékre gondolok, sajnos elmulasztottam az "érték" szót beírni a kérdésbe. Tehát a fedezeti érték az eredménykimutatás soron látható. Példa: zwack tegnapi gyorsjelentése, www.kozzetetelek.hu oldalon.
2012. nov. 7. 08:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Az érték értelemszerűen az általam belinkelt hányados számlálója.

Megnéztem ezt a Zwack jelentés és ott is jól lehet látni, hogy hogyan számolják:


Fedezeti érték = Bruttó árvebétel - Anyagköltség és anyagjell. ráf.

Fedezeti ráta: Fedezeti érték / Bruttó árbev.


Ez egyébként magyarul nem más mint a bruttó árbevételre számított árrés tömeg és árrés%.


Érdekes, hogy az IFRS-ben ezt a bruttó árbevételre nézik, mert a gyakorlatban a nettóra szokták és igazából annak van több értelme szerintem.

2012. nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ehhez képest miben más az értékesítés nettó árbevétele? Hisz ott is a bruttó árbevből vonják ki az értékesítés költségét.
2012. nov. 7. 13:00
 7/9 anonim ***** válasza:
A nettó árbevétel az ÁFA nélküli árbevétel, a bruttó az ÁFÁ-s. Egyébként a nettó árbevétel és a bruttó fedezet közötti különbséget keresni nekem kicsit értelmetlen, mert két különböző dologról van szó. Az egyik árbevétel (ráadásul nettó) a másik pedig árrés (a bruttó árra számolva).
2012. nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem már! Köszi.
2012. nov. 7. 18:16
 9/9 A kérdező kommentje:
Az eredménykimutatásokból 3 sort nézek a vállalatelemzésnél: nettó árbev, üzemi eredmény és nettó eredmény. Ahol nem lesz nettó árbev sor, ott a bruttót fogom nézni. Thx a türelmed. :)
2012. nov. 7. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!