Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyha ADÓ túlfizetésem van...

Hogyha ADÓ túlfizetésem van 22000. - Ft, akkor azt milyen nyomtatványon tudom visszaigényelni? Ha egyáltalán vissza lehet?

Figyelt kérdés

2012. nov. 26. 20:23
 1/6 hájaaa ***** válasza:
20%
Igényeld csak vissza, azt rendszeres látogatód lesz a NAV... Inkább majd a következő évit csökkentsd ennyivel.
2012. nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
nyugodtan igényeld vissza,ha jár,akkor vissza is kapod.és nem lesz belőle semmi baj.Bármelyik apehban adnak hozzá nyomtatványt,de ki is nyomtatható a lapjukról.
2012. nov. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Visszalehet igényelni a 17-es nyomtatványon.

Itt a linkje: [link]

Ha van ügyfélkapud, azon keresztül is beküldheted.

Viszont ha más adónemen van tartozásod, akkor csak a pozitív különbözetet utalják vissza. Ebben az esetben az átvezettetést is megejtheted ugyanezen nyomtatványon egy füst alatt.

2012. nov. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan visszaigényelheted! Nem fog zaklatni a NAV mert csak a nagy-visszaigénylőkre van ráindulva. 22 ezer forint nem az a kategória.
2012. dec. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Ha visszajár, visszaadják. Én leginkább az éves adóbevallással szoktam lerendezni. Amúgy egyszer kaptam egy ellenőrzést. Akkor kb. 220 ezer forintot kértem vissza. Be kellett mennem. Fél óra alatt lerendeztük az ellenőrzést. Kiderült, hogy miért ellenőriztek: rosszul határoztam meg a visszaigényelhető összeget. TÖBB JÁRT VISSZA, mint amit kértem. Persze a többet adták vissza.
2012. dec. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Korábban azt írtam:

"Nyugodtan visszaigényelheted! Nem fog zaklatni a NAV mert csak a nagy-visszaigénylőkre van ráindulva. 22 ezer forint nem az a kategória."

Erre leminődítettetek aminek az eredményeképen a válaszom 50%-ban tűnt hasznosnak a számotokra.


A leminősítésemmel kapcsolatban jegyzem meg, hogy én amit írtam az a saját tapasztalatom! Éveken keresztül visszaigénylés pozicióban voltam. Minden alkalommal 100 ezer forint körüli, vagy azt kissé meghaladó összeggel.


Soha nem volt semmi gondom az APEH-vel. Ha a benyújtott adóbevallásbvan ha nincs hiba, az adóhatóság 100 ezer forintig a törvényben magszabott határidőn belül, mindig kiutalja a visszaigényelt összeget.


Arra kíváncsi lennék, hogy akik leminősítettek, azok a saját tapasztalatuk alapján tették-e!?

2013. febr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!