Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segítség! OLyan iskolába...

Segítség! OLyan iskolába megyek, amiben fizetni kell a nyelvtanulásért, de a befizetett összeg 30%-a visszatéríthető a szja-ból. Mi a teendőm? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A saját pénzemből fizetném a nyelvtanulást, de 18 éves vagyok és még nem adózok. Ha a nővérem barátja nevén fizetjük be, abból lehet baj? Ő kevés pénzt keres és a befizetendő összeg 90 000Ft lenne. Ugye nem fog a nővérem barátja rosszul járni miattam?
2009. aug. 20. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Te tanulsz az iskolában,nem a barát.Ha az ő nevén fizeted be,akkor azt nem hiszem,hogy az iskola elfogadja.Ha az APEH rájön,hogy olyan kedvezményt vesz igénybe,amelyre nem jogosult ( nem tanul az iskolában nyelvet),akkor megbüntetik.Ez is olyan adókedvezmény,ami lehetőség ugyan,annak akinek van saját keresete,de másoknak csak lehetőség,nem reális valóság.
2009. aug. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy csak szülő, ill. házastárs élhet az adójóváírással, ha a te nevedre szól az oktatásról a számla. Az szja max. a befizetett adó mértékéig igényelhető vissza, és még ennek is van felső korlátja. Egyébként pedig, nem árt utána nézni, hogy van-e ez még a 2009-es adózásban is.

A nővéred barátját amúgy nem érné semmilyen hátrány, nem is teljesen értem, hogy hogy akarjátok bevonni? Az ő nevére fog majd szólni a számla? Ha igen, akkor 27 ezret visszaigényelhet majd, ha nincs adóhátraléka, de hátránya tuti nem lesz belőle.

2009. aug. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
60%
Annak a nevére kéred a számlát, akiére akarod, a nyelvsulinak teljesen mindegy. Az ilyen helyeken mindenhol bevett szokás, hogy amúgy is rákérdeznek, milyen névre és címre állítsák ki a számlát. Semmi baj nem lehet belőle, az ilyen apró "simli" teljesen általános gyakorlat.
2009. aug. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!