Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy napot dolgoztam egy...

Egy napot dolgoztam egy vállalkozónál. Egyszerűsített foglalkoztatásban. Nem fizetett egy vasat sem és még a papírból sem adott egy példányt sem. Milyen kellemetlenségem születhet ebből?

Figyelt kérdés

Röviden:

1.vállalkozó megkeresett telefonon. Tisztáztuk, hogy egyszerűsített munkalávalásról van szó, de úgy adta elő, mint, hogy ha huzamosabb időről lenne szó.

2. elvállaltam

3. nap folyamán menet közben (a legnagyobb és legnehezebb munkafolyamatkor) előállt a papirokkal, hogy azonnal írjuk alá a másik szerencsétlen sorstársammal együtt, mert neki rohanni kell stb.

4. nyakig trutyisan (vizesen stb.), de alá lett írva (senki nem tételez fel semmii rosszat)

5. nap végén egyikünket sem fizetett ki, és én amikor kértem volna a papír másolatából még ki is osztogatott, feleségével vagy mit tudom én kijével együtt, hogy mit képzelek én magamról.

Későbbiekben pld. adóbevallásnál származhat-e ebből valamiféle hátrányom, veszteségem?



#vállalkozásbünözés
2012. dec. 11. 19:43
 1/4 Mycurka válasza:

Szia!

Sajnos ilyen emberek vannak, azt tudod tenni, hogy feljelented a munkaügyön, hogy nem fizetett ki és ezentúl sűrűbben ellenőrzik. Sajnos név nélkül nem tudod, ő pedig tudni fogja, (a legrosszabb esetben), ki jelentette fel. Bajod nem lehet belőle, mert ha be is jelentett, később, a TB fog neked papírt küldeni, hogy a bevallásodban mit kell feltüntetni. Egyébként biztos, hogy nem jelentett be, mert azt reggel kilencig tudja megtenni, nem pedig nap közben. Inkább csak neki volt biztosíték, ha mégis elkapják legyen papírja, ki vagy és mit csinálsz nála... Tanulság: soha nem írunk alá semmit, amiből nem kapunk egy példányt azonnal!!! Akár milyen koszos is lesz a papír!

2012. dec. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"feljelented a munkaügyön"

Esetleg a munkaügyi felügyelőségen. A munkaügy egy kissé más.

"Bajod nem lehet belőle, mert ha be is jelentett, később, a TB fog neked papírt küldeni, hogy a bevallásodban mit kell feltüntetni"

A TB semmit nem fog neked küldeni hogy mit kell feltüntetned a bevallásodban, akkor sem, ha feljelented.

"Egyébként biztos, hogy nem jelentett be, mert azt reggel kilencig tudja megtenni, nem pedig nap közben."

A törvény szerint a munka megkezdése előtt kell megtenni a bejelentést. Ha valaki pl. csak délután 2kor kezd dolgozni, elég kettő előtt pár perccel bejelenteni. A módosításnál van, hogy több napi bejelentés, vagy előző napi bejelentés esetén kell reggel 8-ig (és nem 9-ig) bejelenteni a változást.

" Inkább csak neki volt biztosíték, ha mégis elkapják legyen papírja, ki vagy és mit csinálsz nála..."

A munkáltatónak semmilyen aláírt papír nem biztosíték. Vagy be van jelentve valaki a NAV felé, vagy nincs. Az aláírt papírral egy ellenőrzés esetén kitörölheti...


Egyszerűsített foglalkoztatásnál nem kell munkaszerződést írni, másolatot sem kell adnia.

Milyen kellemetlenséged származhat belőle:

Feketemunkával már nem bukhatsz be.

Az adóbevallásnál lehet gondod. HA bejelentett a munkáltató, akkor adatot is szolgáltat a NAVnak a részedre kifizetett összegről. Ha nem volt (és nem is lesz) idén más adóköteles jövedelmed, akkor nem kell bevallanod ezt az összeget. Ha volt, akkor ezt is szerepeltetned kell az adóbevallásodban. Ha nem szerepelteted,, akkor megbüntetnek. Ugyanis ez után a bevételed után is adóznod kell (ha van más adóköteles jövedelmed)

Nyiss egy ügyfélkaput (ha még nincs) és le tudok kérdezni a járulékadataidat (pár hónap csúszással) Ott meg tudod nézni, hogy küldött-e rólad bevallást a vállalkozó, és ha igen, akkor mekkora kifizetéssel. Azt kell majd szerepeltetned az adóbevallásodban (ha kell csinálnod)

2012. dec. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az utolsó kommentelől kérdezném: más adóköteles jövedelmem természetesen keletkezett és keletkezik. Ezt milyen kategóriára értelmezhetem? Az egyszerűsített foglalkoztatásból származó jövedelemre értelmezhetem/adózó év?

Az ügyfélkapuban természetesen meg tudom nézni a jogviszonyaimat, de az a helyzet, hogy egyetlen egyszerűsített foglalkoztatásban végzett munkaköröm, bejelentésem szem szerepel a listában.

2012. dec. 18. 21:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Más adóköteles jövedelmed jelen esetben az egyszerűsített foglalkoztatáson kívüli adóköteles jövedelem. Pl. munkabér (munkaviszonyból), álláskeresési járadék, közfoglalkoztatási bér.

Nem a jogviszonyodat kell megnézni, hanem a járulék adat kivonatot. A jogviszonynál nem szerepelhet az egyszerűsített foglalkoztatás, mert nem eredményez biztosítási jogviszonyt.

2012. dec. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!