Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vállalkozóként milyen köteleze...

Vállalkozóként milyen kötelezettségem van? Többi lent.

Figyelt kérdés
Fizetek járulékokat, adok nyugtát, a könyvelőm nem mondott semmit ezen kívül. Kaptam levelet a NAV-tól, hogy nem tettem eleget bejelentési kötelezettségemnek. Kell összesíteni valamit naponta? És mikor, milyen összeg után kell még adózni? Muszáj egyáltalán könyvelő?

2012. dec. 13. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Bírom az ilyen vállalkozokat " Muszáj egyáltalán könyvelő?".

Az nem lehetőség, hanem kötelesség.

Szerintem nem tudod megcsinálni az adóbevallásod egymagad, vagy eseménykönyvelés, és ilyen finomságog, sőt nem hiszem, hogy fizetsz egy programért 200k, plusz éves support díj.

Azt se tudod milyen adókat kell befizetni.

Mert anélkül nem fogad el semmit a NAV.

De próbáld meg könyvelő nélkül, aztán ne csodálkozz ha jön a végrehajtó...

2012. dec. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
VAN könyvelőm. Csak tudod ő olyan, hogy ha megkérdezem, hogy kell-e nyugtát adni, vagy ilyesmi, azt mondja, persze. A "még valamit vezetni, leadni,kötelezettségeim,stb." kérdésre nem kapok választ. Én egyéb kiegészítő pénzügyi tevékenységet folytatok, tehát nem könyvelő vagyok. Szóval ha tudnám, mit kell bavallanom, megkérdezném tőle, megkérdezném és helyeselne, ha úgy van.Magától meg semmit nem mond, csak emiatt tettem fel a kérdést. Annyit mondott, amit magamtól is tudtam, viszont már jött a NAV-tól levél, hogy ha nem pótlom a bevallásom, 200 ezerig terjed a büntetés. Tudom, hogy a könyvelőmmel van a baj, nem felmentést kerestem, hogy én csinálhassam. Az ő szakmája, csak a pénzemért elvárom, hogy normálisan végezze a dolgát.
2012. dec. 14. 13:39
 3/4 Rothenberger válasza:
Kukázd ki a könyvelődet... Ha szeretnéd, privátban adok elérhetőséget egy profihoz. Én is vállalkozóként működöm néhány éve, az én könyvelésemet ő csinálja és nem szokásom levelezni az adóhatósággal :)
2012. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. December elején sikerült találnom egy jó könyvelőt, aki helyre tett mindent.
2013. jan. 2. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!