Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az ipari kamara segit a...

Az ipari kamara segit a cegfelszámolásban ha hozzájuk fordulok?

Figyelt kérdés
Ha már létezik kötelező kamarai regisztrácio és fizetni is kell érte akkor legalább segitene megszuntetni a nem működő bt-met? szerintetek?

2012. dec. 27. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Ügyvéd kell hozzá, mert a Cégbíróság csak ügyvédi aláírással ellátott iratokat fog feldolgozni.

2. Felszámoló biztos is kell, aki gondoskodik a felszámolás időpontjában, számviteli nyilvántartás alapján meglevő vagyon sorsáról

3. Kell a könyvelő közreműködése is, aki a felszámoló által rögzített, vagyonban bekövetkezett változásokat még a felszámolás idejére lekönyveli, az új mérleget, eredménykimutatást a NAV-nak beküldi, ill. a felszámolónak és a jogásznak is rendelkezésére bocsátja, hogy a következő, kötelező lépések megtételéhez használni tudják.

A kötelező kamarai tagság csak pénzlenyúlás.

2012. dec. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megnéztem az ide vonatkozo törvényt, mármint a megszüntetéshez.De sajnos nem tudtam kihámozni belole mit is kell összeszednem(papirokat) a felszámoláshoz egy tartozas mentes bt kivégzéséhez.Ha valaki tudna egy listát küldeni akár sorrendben is lehet:), hogy melyik papirt melyik utan érdemes megcsinálni és hol. Hátha igy olcsosithatnam az ugyvedi munkakozosség dijat.
2012. dec. 28. 02:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Tartozásmentes bt-t végelszámolni kell, ráadásul lehet egyszerűsített eljárásban is, ott a végelszámoló a jelenlegi ügyvezető is lehet. Ügyvéd viszont mindenképpen kell, de mielőtt nekifutnál mindenképpen keress egy könyvelőt, mert a végelszámolással (de a felszámolással is) kötelező öt éves átfogó adórevízió jár. Én mindig előtte készítem fel a céget felmérve az esetleges kockázatokat, ráadásul kisülhet, hogy nem is tartozás mentes. Mindenképpen előtte kell megnézetni, akkor lehet megmondani, hogy melyik út a megoldás. Jelen esetben ha a bevallásai rendben voltak az elmúlt öt évben mérleg minden , és nincs adótartozás, de más tartozás se pl. tagi kölcsön, akkor megindítható az egyszerűsített végelszámolás, mely 90 nap alatt lezongorázható. Sajnos egyre több ilyet csinálok.:(
2012. dec. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor a saját könyvelőirodámat bezártam, a sajátomét zongárztam le az egyszerűsített végelszámolással.

Mégis pontosan 6 hónapba tellett, mire a Cégbíróságtól megjött a végzés, hogy töröltek.


Valóban, ügyvéd nélkül, könyvelő nélkül nem fog menni.

Nem az ügyvédi költség az igazán sok, hanem amiket a Cégbírásógának fizetni kell, egyrészt az indításkor, másrészt pedig az egyes lépések megtétele után fizetendő "közzétételi" díjak, és mivel ezek csak utalással mehetnek, hát felmerül még valamennyi bank költség is.

És hát ezeket is ugye könyvelni kell, amiből újabb mérleg és eredménykimutatás.

Szóval ahogy az első válaszomban írtam, nem tudod kikerülni, hogy ügyvédet és könyvelőt ne fogadj. Azok pedig utána teszik a dolgukat, ahogy annak sora van.

2012. dec. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!