Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezményt kinek...

Családi adókedvezményt kinek éri meg igénybe venni az én esetemben?

Figyelt kérdés

Jelenleg terhes vagyok. 120 körüli bruttó fizetésem van , bár most annyi se, mert most táppénzen vagyok.( Családi adókedvezményt egyenlőre csak én veszek igénybe, mivel élettársak vagyunk, és a baba még nem született meg. Ha megszületik, azt mondták, a párom is igénybe veheti. Jelenleg nekem ez havi 10 ezer forintot jelent nettóba.


171 ezer bruttó a férjem fizetése. Ha szülés után ő veszi igénybe mennyivel fogunk többet kapni havonta családi adókedvezményt? Kinél kell ezt jelezni, az én munkáltatómnál kell átmódosítani, és a páromnál is??



2013. jan. 10. 09:20
 1/3 anonim válasza:
Szia. Teljesen mindegy melyikőtök veszi igénybe, ez havi 10000 ft és nem lesz több. Ha a táppénzed, TGYÁS, GYED bruttód eléri a 62500 ft-ot (márpedig elfogja sztem), akkor maradhat így minden. :) Ha mégis módosítani akartok itt is, ott is jelezni kell Boldog babavárást :)
2013. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írta, akármelyikőtök veszi igénybe, az minden esetben 10ezer ft. Átírathatjátok a férjedre is, de szerintem felesleges papírmunka. Mindkét munkáltatónál jelezni kell akkor, hogy mit szeretnétek.
2013. jan. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az előzőek leírták.

Mivel a családi kedvezmény adóalapot csökkentő havi 62.500 Ft-ot jelent, ezért annak érdemes igénybe vennie, akinek a bruttó havi jövedelme/ellátása eléri ezt az összeget. Ha a Tied eléri, akkor felesleges átrakatni a párodéra, semmin nem változtat összegszerűen, csak felesleges papírmunka.

2013. jan. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!