Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudjuk felajánlani...

Hogyan tudjuk felajánlani adónk 1%át?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozóként, Február 25-ig adhatja le adóbevallását és az adó 1%-áról szóló rendelkező nyilatkozatot.

Magánszemélyként, Május 20-ig küldheti el az adóhivatalnak az 1%-ról szóló rendelkező nyilatkozatot, amit saját magának kell elkészítenie.

Elektronikus úton is intézheti adóbevallását. Az APEH oldaláról letöltheti a 2013. évre vonatkozó SZJA forma nyomtatványt.

2013. május 20-ig rendelkezhet adója 1%-áról, ha ezt adóbevallásakor nem tette meg, postai illetve elektronikus úton teheti meg

Eljárás folyamata:

Szabvány méretű borítékba tegye a rendelkező nyilatkozatot. Jól olvashatóan és láthatóan tüntesse fel rajta a nevét, címét és adó azonosító jelét.

2013. május 20-ig a munkahelyén adja, le vagy az adóbevallás mellé csatolja.



#betegség #adó 1% #támogatás #százalék #alapítvány #egy százalék #rendelkező nyilatkozat #daganatos gyermek #adó egy százalék
2013. jan. 14. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozóként febr-ban elektronikusan megy a bevallás, van a garnitúrában egy oldal, ahova be lehet írni, hova, kinek, akarod. Azt ott ki kell tölteni, és akkor az az oldal is bemegy elektronikusan, nem kell külön boríték és egyebek.


Aki papír-alapon kinyomtatva adja le majd májusban a bevallását, az csatolhatja mellé külön borítékban az 1 %-os felajánlását.

2013. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként tudtátok, hogy nem 1, hanem 2x1%-ot, vagyis összesen 2%-ot lehet felajánlani?
2013. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 meg6ó válasza:

Én már túl is vagyok rajta.

Valóban 2x1 százalékot lehet felajánlani.

egyiket a Daganatos.hu Alapítványnak, a másikat meg a Katólikus egyháznak adtam idén.

Alapítványoknál érdemes jól szétnézni, mert nem mindegyik végez értékelhető munkát.

Egyházaknál, meg ahová a vallásod diktálja.

Ha meg már beadtad a bevallást, akkor május 20-ig utólag is beküldheted az 1+1% felajánlásodat.

2013. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ettől nem lettem okosabb.

Ismét az államnál fog maradni.

2015. márc. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!