Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor kell adóbevallást...

Mikor kell adóbevallást készíteni magánszemélynek?

Figyelt kérdés
És az adóbevallás pontosan miről szól? Amit kaptam fizetést, abból már nettó fizetés volt és ez csak egy utólagos "bejelentése", hogy én mennyit fizettem?
2013. jan. 15. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Adóbevallást akkor kell készítenie egy magánszemélynek, ha az adóévben adóköteles és bevallásköteles jövedelme keletkezett, akár 1 Ft is.

Év közben a legtöbb jövedelemszerzésnél adóelőleg von le a munkáltató/kifizető, nem pedig adót.

Mivel az adóelőleg nem feltétlenül egyezik meg a végleges adó összegével, ezért kell év végén adóbevallást készíteni, és rendezni az adókülönbözetet, ha lesz.

Ha nem lesz ilyen, mert év közben forintra pontosan vontak adóelőleget, akkor is el kell készíteni az adóbevallást, maximum adót befizetni, vagy visszaigényelni nem kell.

2013. jan. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De mikor kell ezt? Tavasszal? Nekem kell utánajárni gondolom, tehát nem kapok semmi értesítőt semmilyen szervtől, hogy csináljam meg.
2013. jan. 16. 11:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Sima magánszemélynek (aki nem vállalkozó stb.), annak 2013. május 21-ig kell beadnia az adóbevallását a 2012. évben megszerzett adóköteles jövedelmeiről, és befizetnie a még fennálló adókötelezettségét.

Ehhez vagy adóbevallási csomagot kell igényelni az adóhivataltól (lehet személyesen is menni érte az adóazonosító jeleddel), vagy írásban kéred, hogy küldjenek Neked egyet a címedre, vagy az interneten a kitöltő program segítségével elkészíted, majd - ha van - az ügyfélkapudon keresztül "fénypostával" elküldöd nekik.

2013. jan. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!