Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tudok kezdeni azzal a...

Mit tudok kezdeni azzal a könyvelővel aki valamiért nem akarja nekem elintézni a gyermekkedvezmény egyösszegű visszaigénylését?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy soha nem kapom vissza a gyermekkedvezményt normálisan tavaly kb 430000ft.ot kaptam nem tudom miért?Elegem van!Természetesen minimálra vagyok bejelentve de igy is járna a két gyerek után 125000ft!

#adózás #gyermekkedvezmény #egy összegben visszaigénylés
2013. jan. 18. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Mit tud kezdeni a könyvelő azzal az emberrel, akinek nem fér a fejébe, hogy a családi adókedvezmény csak a béréből levont adó mértékéig jár, azon felül nem?

Ha minimálbérre vagy bejelentve, nem jár, mert nem fizetsz annyi adót, amiből érvényesítheted a kedvezményt.

2013. jan. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A gyermekkedvezmény NEM családi pótlék, ami fix összegben jár! Ez az átverés a Fidesz propagandájában.

Ahogy az első írta, csak annyit vehetsz igénybe, amennyi adót fizetsz. A 125.000.- Ft nem csak az adódónál sokkal több, hanem a minimálbérednél is. Kb. 11-12.000.- Ft-ot vehetsz igénybe havonta.

2013. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, és kikérem magamnak a könyvelők nevében. Tavaly a minimálbérből alig maradt családi kedvezményre mert elvitte az adójóváírás. és nem 125 ezer a kedvezmény ahogy mások is írták, hanem az a kedvezmény ALAPJA, de max a tényleges bruttó bér. Miért mindig mi a könyvelők vagyunk a hibásak abban, amit nem mi határoztunk meg?
2013. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem kell felháborodni de én eddig csak SZAR könyvelővel találkoztam DE mindig vannak kivételek...elvileg. Csak azt nem értem hogy akkor ennek mi értelme van ennek a családi kedvezménynek?Mennyit lehet akkor egy összegben visszaigényelni ha valaki a minimálbért kereste 2012-ben?????
2013. jan. 18. 16:08
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és tavaly 43000ft-ot kaptam..
2013. jan. 18. 16:09
 6/10 A kérdező kommentje:
Üzenem a családipotlékos gyöknek hogy tudom hogy nem az te okostojás!!!!!!!!!!
2013. jan. 18. 16:10
 7/10 anonim ***** válasza:

No idefigyelj Kedves Kérdező!

Vedd elő az a qurva SZJA törvényt, és olvasd el, cca 250 oldal.

Aztán amikor megtalálod benne azt a sort, hogy az igénybevehető kedvezmények egyrészt csak az elvileg fizetendő adó mértékéig vehetők igénybe, másrészt hogy az igénybevételre az adótörvény felsorolása szerinti sorrendben van lehetőség,


no, ha eljutottál idáig, akkor majd nézd meg hogy mit és hogyan csinálja a könyvelőd.


De mi a fenének bízod rá akármelyikre is, ha mind szar, ülj neki és CSINÁLD MEG TE MAGAD!

2013. jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak nyilván nem esik jól olyat olvasni, hogy hülyének tartod a könyvelődet, miközben te vagy tájékozatlan...
2013. jan. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bírom az ilyeneket...

"én eddig csak SZAR könyvelővel találkoztam"


Az esetleg meg sem fordul a fejedben, hogy nem a könyvelővel van a baj, hanem veled? Nem véletlenül ugrott itt neked mindenki.


98000 Ft minimálbérből 15680 Ft adót vonnak. Ennyi kedvezményt tudsz érvényesíteni max.

2013. jan. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, és ha megnézed a bevallás-nyomtatványt, hogy legelőször az alkalmazotti kedvezmény igénybevételére (=adójóváírásra) van lehetőség, akkor te lehetőségeid itt el is fogytak. Lehet neked 100 gyereked is, ha kicsi a fizetésed, és abból viszonylag kevés adót kellene befizetned, többet nem kérhetsz vissza, mint amennyit elvileg be kellene fizetned.


Ha ez úgy működne a gyakorlatban is, mint ahogy a te buta fejedben, akkor ma senki sem csinálna mást ebben az országban, csak gyereket!!!!

2013. jan. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!